Росія заявила про розміщення гіперзвукових "Цирконів" на корветах: які це матиме наслідки

7 липня 2024, 17:50
Читать новость на русском

Джерело:

Defence Express

Росія продовжує збільшувати кількість платформ для гіперзвукової зброї. Пропагандистські ресурси кажуть, що гіперзвукову ракету морського базування 3М22 "Циркон" було адаптовано для використання на корветі "Грємящий" проєкту 20385, який входить до складу Тихоокеанського флоту.

Крім того, планується адаптація під інший корабель цього ж проєкт – "Проворний", який наразі проходить випробування.

Дивіться також Змагання у брехні: головні російські вкиди напередодні виборів та Олімпіади у Франції

Чи може Росія застосувати інновацію проти України?

Розміщення "Цирконів" на корветах проєкту 20385 означає збільшення кількості морських носіїв цієї ракети. До цього ракету "Циркон" могли запускати лише фрегат "Адмирал Горшков" проєкту 22350 і атомний підводний човен К-560 "Сєверодвінськ" проєкту 885 "Ясень".

Обидва ці судна входять до складу Північного флоту Росії та нещодавно здійснили похід до Куби.

Попри те, що корвети проєкту 20385 географічно не можуть бути використані у війні проти України, залишається відкритим питання, чи зможуть росіяни адаптувати для "Цирконів" кораблі Чорноморського флоту. 

Ці корвети проєкту 20385, які подібні до легких фрегатів, мають такі характеристики:

  • водозаміщення: 2 400 тонн;
  • довжина корпусу: 92 метри;
  • осадка: 7,92 метра;
  • автономність: 15 діб;
  • дальність ходу: 4 000 миль на 15 вузлах;
  • екіпаж: 100 осіб.

Корвети проєктів 21631 "Буян-М" та 22800 "Каракурт", які вже входять до складу Чорноморського флоту Росії. Вони не є пріоритетними для демонстрації військово-морської потужності Кремля.

Інтеграція "Циркона" на надводні кораблі вимагає окремого перероблення вертикальної пускової установки 3С14, для чого потрібні повноцінні кораблебудівні потужності.

Аналітики Defence Express зазначають, що на цей час Москва не має необхідних потужностей у Чорному морі, тому інтеграція гіперзвукових "Цирконів" на кораблі Чорноморського флоту виглядає малоймовірною.

Дивіться також Між модульними реакторами й Чорнобилем: чи слід перезапускати ЧАЕС, скільки АЕС втратила Україна

Загалом розширення кількості морських платформ для гіперзвукових ракет "Циркон" є важливим кроком для Кремля, проте через географічні та технічні обмеження, ймовірність адаптації цієї зброї на кораблі Чорноморського флоту наразі залишається низькою.