Глобальне потепління ускладнить процес виживання людини на планеті

5 серпня 2010, 18:53

Науковці попереджають: спекотне літо не межа - екстремальні погодні явища будуть дедалі інтенсивнішими.

До кінця 50-го року середня температура на планеті може підвищитися на 2 градуси - це призведе до серйозних катаклізмів, прогнозують експерти. Льодовики танутимуть, зруйнується Антарктичний щит, зміняться морські течії, на великих територіях спостерігатимуться посухи, ґрунти втрачатимуть родючість, з`являться так звані “кліматичні біженці” з регіонів, які потерпатимуть від спеки найбільше.

Близько 3 мільярдів людей на планеті страждатимуть від нестачі питної води, поступово зникатимуть малі острівні держави. На людство чекає розповсюдження нових хвороб і поява нових видів шкідників.

“Зараз у нас з`явилися, наприклад, комарі, які переносять гліменти - це такі глисти невеличкі. Таких явищ раніше не було, і тому в побуті ми можемо зустрічатися з цими проблемами”, - зазначає експерт Інституту екології та енергозбереження Георгій Веремійчик.

“Можливі ризики для населення, внаслідок вцілення теплового стресу, або розповсюдження нових хвороб, зокрема, малярії та інших тропічних хвороб, які в минулому не були властиві для території України”, - каже радник Національного агентства екологічних інвестицій Ірина Трофімова.

Доведено, що людський фактор суттєво впливає на зміну клімату, - зауважують екологи. Тому для кожного з нас актуальним має залишатись гасло: любити й поважати природу.

“Пройдіть по берегах наших річок, пройдіть вздовж наших доріг, ви скрізь побачите сміття. Неорганізовані, до речі, сміттєзвалища теж впливають не клімат, бо там утворюється метан. Поводитися з відходами треба розумно”, - каже експерт Інституту екології та енергозбереження Георгій Веремійчик.

Потепління підносить сюрпризи вже сьогодні: в річці Москва знайшли маленьких медуз, а на Херсонщині у річці Інгулець виловили 30-сантиметрову піранью. Біологи не виключають - внаслідок прогрівання води ці істоти здатні розмножуватись уже і в нашому кліматі. Втім, погодні аномалії були в усі часи і клімат неодноразово змінювався, - запевняють науковці. Це за часів Богдана Хмельницького в Україні у січні збирали суниці, а за Бориса Годунова в Російській імперії в липні їздили на санях.