Голос Америки. 47 із 100 сенаторів виступають за надання зброї Україні
З перемогою республіканців керівні посади у сенатських комітетах, які займаються міжнародною політикою, займуть прихильники України. Чи може Україна сподіватися на допомогу зброєю із США? Це питання дослідили журналісти "Голосу Америки".
США засуджують зростаючу мілітаризацію Донбасу зі сторони Росії, постачання терористів танками та іншим важким озброєнням.
Немає ніяких виправдань постійним порушенням Мінських домовленостей зі сторони Росії. Якщо Росія справді має намір дотримуватись Мінських домовленостей і прагне до миру, то вона припинить розпалювати конфлікт поставками зброї, підтримкою терористів і виведе всіх російських воєнних і зброю з України. Як Білий Дім заявив на початку місяця, якщо Москва продовжуватиме порушувати Мінські домовленості і небезпечні дестабілізуючі дії, ціна такої поведінки для Росії буде зростати, – заявила прес-секретар Держдепартаменту США Джен Псакі.
Колишній сенатор-республіканець Гордон Хамфрі в газеті "Вашинґтон Пост" пише, що за його розрахунками 47 із 100 сенаторів в новообраному Сенаті були за надання Україні сучасної зброї. Сьогодні в американському Конґресі зареєстровано два законопроекти, передбачаючі надання Україні військової допомоги – Акт про допомогу Україні в питаннях безпеки та Акт в підтримку свободи України. Для їхнього прийняття необхідно як мінімум 50 голосів.
Коли в Сенаті була демократична більшість, спікер Гаррі Рід, як правило, не виносив на голосування ніяких законопроектів, котрі б могли поставити Обаму в незручне положення або розколоти демократичну партію, котра має дуже сильну антивоєнну фракцію, – сказав професор Х'юстонського університету Пол Родерік Грегорі.
Тепер, на його думку, коли республіканці в більшості, новий спікер, Мітч Макконнелл, може винести законопроекти про підтримку України. Він вважає, що за них проголосують сильною двохпартійною підтримкою, після чого вони будуть представлені президенту.
Далі – дивіться у відеосюжеті.