Голос Америки. Нова коаліція України – чи виправдає сподівання?

30 жовтня 2014, 00:11
Читать новость на русском

В уряді України триває процес створення нової коаліції – чистої, прозорої та налаштованої на європейський курс. Це питання дослідили журналісти "Голосу Америки".

Україна увійшла в першу сотню країн світу в рейтингу Всесвітнього банку за легкісью ведення бізнесу. Свої позиції Україна покращила на 16 пунктів і зайняла 96 місце зі 189. Покращенню результату сприяло впровадження електронного декларування податків.

Електорат, який підтримував Януковича, нікуди не подівся. Цим людям потрібно ж за когось голосувати, а окрім "Опозиційного блоку", фактично колишньої Партії регіонів, іншої партії просто немає. Має пройти деякий час, щоб створились партії, які б підтримали представників південного Сходу. Тобто той факт, що пройшов "Опозиційний блок" – це зовсім не ураження європейського курсу або Євромайдану, це нормальний розвиток подій. Сам факт наявності якоїсь опозиції – це, безумовно, позитив, – сказала професор політології Тафтського Університету в Колорадо Оксана Шевель.

Коаліція вважає, що вона повинна сформуватись швидко, прозоро і за максимально простими правилами. Як повідомила Шевель, Яценюк сказав, що Конституція України і договір України з ЄС повинні бути тими основами, на котрі повинні згодитись усі партії. Щодо того, які реформи повинні бути прийняті у першу чергу – сказати важко. Реформи необхідні у всіх сферах життя. Головне, щоб люди, які будуть займатися цими реформами, – були професіоналами.

Реформи передбачають прийняття складних рішень, котрі вдарять по гаманцях українців. Однак їх можна провести, якщо влада пояснить суспільству, чому ці реформи необхідні і продемонструє "затягування поясів" на власному прикладі.

Якщо люди будуть бачити в новинах, що хтось прикупив черговий замок або дороге авто, вивів гроші в офшори, а нам потрібно платити останню копійку з пенсії, зарплати або стипендії – це, звісно, буде відштовхнуто суспільством, – сказала Шевель.

Далі – дивіться у відеосюжеті.