Голос Америки. Путін програє цю війну, росіяни програють — експерт

22 серпня 2014, 00:11
Читать новость на русском

Як повідомляють журналісти "Голосу Америки", перші вантажівки з російською гуманітарною допомогою вже пройшли митний контроль на кордоні з Україною.

За словами російських митників, російські та українські прикордонники спільно провели всі необхідні дії з оформлення вантажу. Автомобілі зайдуть на територію України партіями, які буде формувати Червоний Хрест.

Перевірка вантажівок почалася, і ми навіть впевнені, що процес поновиться, і гуманітарний конвой зможе почати свої операції завтра. Міжнародний комітет Червоного Хреста хотів би нагадати всім сторонам, що відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, сторони конфлікту повинні поважати і захищати персонал гуманітарної місії, особливо персонал з емблемою Червоного Хреста. Саме так і буде позначено російський конвой, якщо сторони домовляться про всі умови, – сказав представник Червоного Хреста Лоран Корба.

Швеція виділяє близько 5 мільйонів доларів гуманітарної допомоги постраждалим на Донбасі. Допомога надаватиметься по каналах ООН і Червоного Хреста, про це повідомило МЗС Швеції.

Вірогідність перемоги Путіна в Україні навіть не має розглядатися – такою повинна бути політика уряду США та інших демократичних держав. Таку заяву зробив відомий американський експерт, президент Інституту імені Брукінгса Строуб Телбот. Він вважає, що ситуація в Україні не є внутрішнім конфліктом, це війна Росії проти свого сусіда.

Росія вторглась в Україну, вони робили це поступово, через введення "зелених чоловічків", це можна назвати прихованим нападом. І Путін програє, росіяни програють, проблема в тому, чи визнає він поразку, чи оголосить перемогу і піде додому. Путін зараз на грані, він або почне широкомасштабну війну проти України, або відступить, – заявив президент Інституту Брукінгса Строуб Телбот.

Відновлення імперської величі Росії, за словами Телбота, у сучасних умовах глобалізації – це утопія. Крім того, Росія має масу внутрішніх проблем.

Путін є найбільш сильним лідером у Кремлі з часів Сталіна, однак він не є Сталіним, тому що він залежить від еліти, яка його оточує, і ця еліта глобалізована. Її члени мають рахунки в швейцарських банках, а діти вчаться у західних школах. Якщо Путін справді був би стратегом, то він займався би трьома проблемами – Китаєм, зростанням політичного ісламу на півдні і так званим фактором пого – наш ворог ми самі. Кращий приклад цього – демографічна бомба уповільненої дії. Слов'янська складова Росії перебуває у великому негативному зростанні, – каже Телбот.

Говорили експерти і про економічну ситуацію Росії.

Ми звертаємо забагато уваги на Євразійський союз. Той, хто серйозно вважає, що цей союз, навіть в його ідеальному стані, зможе протистояти ЄС – ідіот. Путін не ідіот. Росії потрібні ринки для її застарілої економіки, яка дісталася Росії після розпаду СРСР. Ці компанії не можуть нічого нікому продати за межами свого ринку, тому вони й продають це колишнім республікам СРСР, – заявив експерт Інституту Брукінгса Кліфорд Гедді.

Символ падіння залізної завіси і демократичних реформ початку 90-х – перший в Москві ресторан "Макдональдз", який і по сьогодні був найбільш відвідуваним рестораном цієї мережі в Росії – зачинив свої двері. Офіційний привід – порушення санітарних норм.

Разом з цим рестораном, в Москві зачинили ще три "Макдональдзи". Росспоживнагляд також оглосив про проведення перевірок ресторанів мережі в інших регіонах Росії.