Голос Америки. Захід запевняє, що не скасує санкції
ЄС переглядатимуть енергетичне партнерство з Росією і не бачать приводів скасовувати санкції. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Повідомляють журналісти "Голосу Америки".
Франція та Німеччина також запропонували надати свої безпілотники ОБСЄ для спостереження за режимом припинення вогню в Україні.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про необхідність перезавантаження стосунків з Заходом, зокрема між Росією та США. Реакції Заходу не було.
Вчора у Нью-Йорку Лавров під час розмови з журналістами говорив про неповноцінність політики США.
Сполучені Штати, зокрема в тому, що стосується подій в Україні, будують свої публічні заяви на неперевірених фактах або на відвертих підтасовках, – запевняє міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
Не хвилює російське керівництво ситуація, яка склалася в економіці країни. Публічно посадовці заявляють, що західні санкції Росії не страшні і лише призведуть до реформування економіки. Разом з тим, Всесвітній банк прогнозує стагнацію російської економіки вже в найближчі 2 роки. Така оцінка викликана геополітичною нестабільністю у зв’язку з діями Москви проти України і невпевненістю економічної політики Кремля.
Кремль відреагував на санкції Заходу обмеженням ввозу продуктів харчування з Австралії, ЄС, Норвегії, США та Канади. Цей крок, на думку росіян, має покарати закордонних виробників и простимулювати власних.
Кремль погрожує подати позов у Світову організацію торгівлі проти західних санкцій. До речі, вступити у цю організацію Росії вдалося тільки у 2012 році, після років перемовин.
Лідери Росії, Азербайджану, Ірану, Казахстану і Туркменістану прибули до Астрахані, де розпочався 4-й Каспійський саміт. Президент Росії у рамках саміту проведе двосторонні зустрічі з президентами Азербайджану, Ірану, Казахстану і Туркменістану.
Лідери країн обговорюють проблеми статусу і розмежування Каспійського моря, перемовини з цього питання тривають близько 15 років. Найскладніша проблема – розподіл шельфу. Від того, яку частину шельфу отримає та чи інша країна, залежить її частина запасів.
Конвенція про правовий статус Каспія, як очікується, буде підписана у 2015 році. Лідери країн регіону за результатами зустрічі підтвердили узгоджений раніше принцип неприсутності у Каспійському морі збройних сил інших країн. Також домовились про принципи національного суверенітету кожної з країн у межах Каспійського моря.