Головні новини 10 грудня: перемога Ломаченка та заява Вакарчука
Український боксер Василь Ломаченко переміг олімпійського чемпіон Гільєрмо Рігондо. Співак Святослав Вакарчук заявив, що буде громадським діячем, але не президентом. Такими були головні новини України 10 грудня.
Перемога Ломаченка
В ніч на 10 грудня Ломаченко переміг кубинця Гільєрмо Рігондо, таким чином захистивши чемпіонський пояс за версією WBO у другій напівлегкій вазі.
Українець переміг достроково технічним нокаутом. Річ у тім, що кубинець перед сьомим раундом відмовився продовжувати поєдинок.
Читайте також: Порошенко неочікуваним чином привітав Ломаченка: красномовне відео
Загалом двобій пройшов під дудку Ломаченка. Натомість Рігондо здебільшого стояв і нічого не міг протиставити українцю, відтак починав діяти дуже брудно та грубо – хапав руки та йшов у клінчі. Рефері Стів Вілліс лише у п’ятому раунді зробив "Шакалу" зауваження, а в шостому забрав у нього очко.
Завдяки перемозі Ломаченко піднявся на другу сходинку незалежного рейтингу найкращих боксерів світу незалежно від вагової категорії.
Заява Вакарчука
Співак Святослав Вакарчук заявив, що не має наміру балотуватися у президенти України.
Також він розповів, що навчається у Стенфорді і вивчає державотворення. Окрім того, він зазначив, що оплачує навчання ще трьох українців у цьому університеті.
Роблю це не для того, щоб вивчитись на президента, а для того, щоб мати змогу предметно ставити запитання та висувати кваліфіковані вимоги представникам влади,
– пояснив співак.
За словами Вакарчука, він би радо займався лише творчістю, але після Революції гідності вирішив, що не може стояти осторонь подій в Україні.
Також він назвав 10 перших кроків, які мають втілити політики, щоб зробити Україну кращою:
- Негайне створення незалежного антикорупціного суду.
- Зміна виборчого законодавства: запровадження відкритих списків та унеможливлення політичної залежності ЦВК.
- Проведення ефективної реформи державної служби.
- Реформа Служби безпеки України.
- Дієва приватизація.
- Припинення політичного лобізму.
- Зміна правила поведінки політиків: очільники держави та претенденти на їх місце мусять стати більш відкритими, простішими та доступнішими.
- Прищеплення принципу відповідальності – "політикам потрібно навчитися виконувати власні обіцянки".
- Прозора комунікація.
- Публічне окреслення меж дозволеного.