Головні новини 18 вересня: Сенцова висунули на Нобелівську премію і катастрофа російського Іл-20
Верховна Рада номінувала незаконно ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова на Нобелівську премію миру. У Сирії зазнав катастрофи російський військовий літак Іл-20. Парламент проголосував за збільшення складу ЦВК з 15 до 17 членів. Такими були головні новини 18 вересня в Україні та світі.
Рада номінувала Сенцова на Нобелівську премію миру
Читайте також: Олега Сенцова номінували на Нобелівську премію: біографія, фільми та цитати бранця Кремля
Верховна Рада України звернулася до Норвезького Нобелівському комітету та запропонувала кандидатуру українського режисера і політв'язня Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.
За відповідне рішення проголосували 245 народних обранців.
Виходячи з того, що Олег Сенцов протягом всього періоду незаконного утримання під вартою, ризикуючи власним життям, демонструє приклад мужнього, ненасильницького опору в боротьбі за базові права і свободи людини, Верховна Рада висуває кандидатуру Олега Сенцова на присудження Нобелівської премії миру,
– йдеться в заяві Верховної Ради до Норвезькому Нобелівському комітету.
Тепер Нобелівський комітет має розглянути це звернення, оскільки Верховна Рада України є державним органом влади. Саме тому, за правилами Нобелівської премії, український парламент має право номінувати людей на цю відзнаку.
Читайте також: Питання Сенцова та решти політичних в'язнів має стати ключовим на Генасамблеї ООН, – Єльченко
Кому присуджують Нобелівську премію миру? Відповідно до волі Альфреда Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто зробить найбільший або найкращий внесок у дружні стосунки між націями, в скасування або скорочення армій, що існують та проведення або агітацію мирних з’їздів. Голова Норвезького Нобелівського Комітету вручає Нобельську премію миру в присутності короля Норвегії 10 грудня щороку.
Додамо, що на Нобелівську премію миру у 2018 році претендують аж 329 кандидатів. Серед них – 217 осіб і 112 організацій.
До речі, Сенцова зможуть включити до списку претендентів на отримання премії вже у 2019 році, оскільки кандидати зазвичай повинні бути подані до 1 лютого року присудження.
Дивіться відео: цитати українського режисера та політв'язня Олега Сенцова:
Катастрофа російського Іл-20 у Сирії
17 вересня 2018 року біля берегів Сирії зник з радарів російський військовий літак Іл-20. Пізніше стало відомо, що літак випадково збили сирійські сили ППО. Внаслідок катастрофи загинуло 15 російських військових, які перебували на борту.
У Міноборони Росії підтвердили, що російський літак Іл-20, який зник на Середземним морем біля берегів було збито силами ППО Сирії. Водночас російське військове керівництво переконує, що їхнє авіасудно підставили під удар літаки Ізраїлю.
Читайте також: Російський банк написав лист Порошенку, запропонувавши "дружнє врегулювання"
Прикриваючись російським літаком, ізраїльські льотчики підставили його під вогонь засобів ППО Сирії. В результаті Іл-20, у якого ефективність відбиття поверхні є значно більшою, аніж у F-16, було збито ракетою комплексу С-200", – наголосив офційний представник Міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков.
Біля берегів Сирії збили російський військовий літак
За версією Міноборони РФ, 17 вересня близько 22:00 чотири F-16 військово-повітряних сил Ізраїлю завдали удару керованими авіаційними бомбами по сирійських об'єктах в районі міста Латакія.
Ізраїльські літаки навмисно створили небезпечну ситуацію для надводних кораблів і повітряних суден, що були у цьому районі. Бомбометання виконувалося недалеко від місця перебування французького фрегата "Оверн" і безпосередньо близько до заходу на посадку літака Іл-20 Повітряно-космічних сил Росії,
– додав Конашенков.
Також у російському оборонному відомстві зауважили, що ізраїльська сторона не попереджала Росію про підготовку ударів по Сирії.
Своєю чергою, Ізраїль повністю покладає відповідальність за збитий російський літак ІЛ-20 на армію президента Сирії Башара Асада.
Збройні сили Ізраїлю також вважають, що до інциденту причетний Іран і терористична організація Хезболла.
Сирійські протиповітряні батареї вели вогонь безладно і, наскільки ми розуміємо, не потурбувалися підтвердженням того, що в небі не було російських літаків,
– наголосили у відомстві.
Також ізраїльські військові додали, що у момент, коли сирійські ППО випустили ракети, які збили Іл-20, літаки ВПС Ізраїлю вже перебували в ізраїльському повітряному просторі.
Додамо, що 18 вересня триває операція з пошуків збитого російського авіасудна. Близько полудня російські військові підняли з води уламки літака Іл-20 та фрагменти тіл загиблих військових.
Читайте також: Медведчук підтвердив, що його дружина володіє бізнесом у Росії
"На борт російських кораблів підняті фрагменти тіл екіпажу і особисті речі, а також уламки літака", – заявили в РФ.
Зазначається, що місце падіння літака розташоване в 27 кілометрах на захід від населеного пункту Баниас сирійської провінції Латакія.
До пошуку Іл-20 залучені вісім кораблів катерів і суден забезпечення ВМФ Росії.
Президент РФ Володимир Путін встиг прокоментувати збиття російського військового літака у Сирії. Він висловив співчуття у зв'язку зі смертю військових та заявив, що відповідь РФ "відчують всі".
Коли гинуть люди, особливо за таких трагічних обставин, це завжди біда, біда для нас усіх, для країни і для близьких наших загиблих товаришів. У зв'язку з цим я, звичайно, приношу співчуття близьким загиблих,
– сказав російський президент.
Він також зазначив, що Росія забезпечить додаткову безпеку своїх військових у Сирії та додав: "Це відчують всі".
Парламент проголосував за розширення складу ЦВК
Депутати Верховної Ради проголосувади за розширення складу Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів.
Читайте також: Підвищення ціни на газ в Україні: чому усі можливі альтернативи є набагато гіршими
За відповідний законопроект № 9090 "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" авторства спікера Андрія Парубія підтримало 236 народних депутатів.
Закон прийнятий і це нам дає можливість вже у четвер обрати новий склад Центральної виборчої комісії. Нова ЦВК – буде!
– заявив Парубій після голосування, поспішно закривши ранкове пленарне засідання у Раді.
Що цікаво, законопроект Парубія про розширення складу ЦВК з 15 до 17 членів був внесений у Раду лише 17 вересня.
Спікер пояснив, що таким чином "всі фракції і групи в парламенті матимуть своїх представників у ЦВК".
Рада розширила склад ЦВК з 15 до 17 осіб
За його словами, вже у четвер, 20 вересня, депутати візьмуться за оновлення складу Центрвиборчкому.
Порошенко з барського плеча кидає два місця в ЦВК опозиції. Вирішили видаляти гланди з іншого боку. Замість того, щоб піти на нормальний політичний компроміс, як це вимагає європейська практика. Тобто виділити квоти в ЦВК всім фракціям, представленим у парламенті, без збільшення чисельності,
– розповів в коментарі 24 каналу активіст руху "Чесно" Микола Виговський.
Водночас фахівецьнаголосив, що це рішення радше позитивне, якщо порівнювати його із тим, що було. Рішення про оновлення ЦВК повинне врегулювати політичну кризу навколо цієї інституції.
Які продукти краще не вживати під час вечері
Від вибору продуктів на кожен прийом їжі залежить не лише фігура, а й стан здоров’я. Саме тому фахівці радять утриматися від вживання важких для травлення інгредієнтів.
Читайте також: Сміливе українське кіно: чим фільм "Коли падають дерева" бере за горлянку й душу
Експерти склали список продуктів, від яких краще відмовитися на вечерю. Зокрема, вчені радять не їсти рис та червоне м'ясо.
Експерти не радять споживати рис на вечерю
Повний перелік продуктів дивіться на сайті 24 каналу.