Господарські суди хотіли заволодіти Україною, — член Конституційної комісії

7 квітня 2015, 00:50
Читать новость на русском

Про перше засідання конституційної комісії, децентралізацію та ризики конституційних змін розповів у ефірі Телеканалу новин "24" член Конституційної комісії, засновник Української правничої фундації, член-кореспондент Національної академії правових наук України Сергій Головатий.

Перше засідання конституційної комісії

Як повідомив Головатий, сьогодні, 6-го квітня, відбулась суперечка на засіданні комісії довкола питання — як організувати роботу і робити: паралельними потоками за трьома напрямками — децентралізація, судівництво і права людини, або ж покроково – подолати тему децентралізації, далі судівництво і решта.

На цьому ж і виникла суперечка. Члени комісії повинні визначитись, хто де буде — в якій робочій групі.

"Швидше за все — це буде крок за кроком. Бо системно закинувши у парламент ці три напрями — політики почнуть сваритись і торгуватись. Треба чітко визначити, що є зараз найпотрібнішим", — вважає експерт.

Читайте також: Обама не дає Україні зброю, бо хоче бути мирним президентом, — Островський

Першочергові завдання

Він зазначив, що зараз потрібно вносити зміни до того розділу Конституції, який стосується децентралізації.

"Село, селище, місто — це там, де люди досі не мають самостійності стосовно фінансів, майна, податків. Досі Київ багато чого вирішує — скільки мати шкіл, лікарень і так далі", — каже член Конституційної комісії.

З точки зору практичної потреби — треба людям дати можливість жити громадою,
— говорить фахівець.

Децентралізація

Суспільство України і вся територія система управління повинна бути однаковою. Громада може складатись з кількох невеличких сіл, в яких лише по 200-500 дворів – вони можуть об’єднатись.

"Ми нарешті повинні перейти до того способу життя, як це є у Європі. В нас поки що дуже централізована влада і всі гроші — у глави Адміністрації", — наголосив засновник Української правничої фундації.

Судова реформа

Найскладнішою буде суддівська реформа, вважає експерт. В Україні сьогодні діє чотириланкова система, якої нема у світі. В цьому виникла проблема.

Суддівський корпус звик до цього, адже це — система наживи, джерело збагачення,
— каже член-кореспондент Національної академії правових наук України.

Суддів буде проблемно поміняти, і потрібно ще міняти систему юрисдикції.

"Господарські суди хотіли заволодіти Україною", — додав Головатий.

Господарські суди повинні зникнути як клас. Україна має перейти до таких юрисдикцій, як цивільна, кримінальна і адміністративна, де людина може себе захистити від держави.