Гості Євро-2012 мають усі шанси знайти українську столицю за запахом
Проблеми на станції аерації загрожують фатальними наслідками. Через Бортницьку станцію аерації - неподалік міжнародного аеропорту “Бориспіль” - Україна може впасти обличчям у бруд - у буквальному сенсі слова.
Юлія Даценко (журналіст): “Загальна площа 150 гектарів, 3 блоки очисних споруд та мулові поля. На власних резервах без термінового втручання держави Бортницька станція аерації протримається щонайбільше 5 років, втім наслідки для екології можуть бути фатальними”.
Термін експлуатації очисних споруд у передмісті Києва вже сягнув своєї критичної межі - 30-40 років. Під впливом агресивного середовища та часу руйнуються залізобетонні та металеві конструкції, час від часу виходить з ладу обладнання. Впоратися власними силами столиця вже не може - просить допомоги в уряду.
Програмою на 2009-2014 роки вже запланована реконструкція об’єкту. Орієнтовна вартість - 420 мільйонів євро. Насамперед збудують насосну станцію та мулоспалювальний завод, далі - замінять залізобетонні конструкції на відповідники з неіржавіючих матеріалів, обладнають усі об’єкти фільтрами для очистки повітря. Та все це - лише у планах. Наразі усю надію покладають на власні резерви.
Анатолій Голубченко (перший заступник Київського міського голови): “Якийсь час ми будемо працювати і витримувати. У нас є резерв по насипу дамб, резерв по виділенню нових земельних участків, у нас є резерв по реконструкції, як сказати, локальній реконструкції”.
Олександр Попов (міністр житлово-комунального господарства України): “Але, як і в інших містах, бувають аварії, які призводять до часткового обмеження подачі питної води на місто. Дай Бог, щоб Києва ця проблема ніколи не торкнулася, але сьогодні вона абсолютно реальна, з того стану технологій, який є. З цим жартувати не можна”.
Тим часом мешканці будинків неподалік станції в теплу вітряну погоду змушені вдихати не надто приємні запахи, а Києвом і надалі ширяться чутки про імовірний прорив дамби біля мулових полів. Тоді, мовляв, стоки потраплять у Дніпро і позбавлять киян питної води. Втім, керівництво запевняє - жодної загрози для головної водної артерії України наразі немає.
Володимир Бражник (начальник Бортницької станції аерації): “Ніколи опади з мулових полів в Дніпро не потраплять”.
Нагадаємо, Бортницьку станцію аерації звели у 1965 році. За рік через неї проходить понад півмільярда кубометрів стічних вод.