Гройсман розказав, коли депутати розглянуть бюджет
Перед черговим пленарним засіданням депутати Верховної Ради зібралася на погоджувальні збори. Говорили, зокрема, про бюджет на 2016 рік, результати Нормандських перемовин і реформи.
Цього тижня може стати реальністю, що іноземні громадяни могли служити в українських збройних силах. Також депутати мають проголосувати за умови проведення реформи із зміни моделі ринку газу. Нардепи мають узятися за найкорумпованіші суди України. Ці рішення мають бути прийняті в рамках впровадження умов Угоди про асоціацію із ЄС.
Голова Верховної Ради Володимир Гройсман попередив, що тих депутатів, які прогулюватимуть засідання за цими рішеннями, можуть позбавити депутатської недоторканості. Спікер зазначив, що такою є ініціатива суспільства, а не окремих політиків.
У середу депутати планують заслухати звіт міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, аби він розтлумачив останні рішення Нормандської четвірки. Дехто із парламентарів незадоволений такою ініціативою. Вважають, що представляти звіт має Президент України Петро Порошенко, адже саме він брав безпосередню участь у перемовинах.
Олланд говорить, що спочатку треба буде провести вибори, аж потім Україна зможе повернути території. Президент США у метафоричній формі говорить, що світ має зберегти російські "активи". Ми чогось не зрозуміли?
— пояснює своє бажання бачити Президента в парламенті депутат від "Самопомочі" Олег Березюк.
Володимир Гройсман дав доручення відповідному комітету разом із Міністерством фінансів розглянути питання бюджету країни на наступний рік. Спікер хоче, аби наступного тижня проект документа вже був у Верховній Раді.
Також депутати вважають, що нагальним питанням зараз є голосування за умови податкової реформи.
Це створення унікальних фіскальних умов для розвитку бізнесу та відновлення економіки країни. Це розв’язання нагальних проблем у сфері оподаткування: фонд оплати праці, оздоровлення інвестиційного клімату, податки на прибуток,
— говорить депутат від "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко.
Важливим рішенням погоджувальної ради парламенту також стала ініціатива перевести увесь документообіг Верховної Ради в електронний вигляд. Це дозволить оперативніше приймати рішення, звітувати населенню про свої дії в режимі он-лайн та зекономить кошти.
Читайте також: Гройсман придумав, як побороти кнопкодавство