Грозний: Наші найкращі фахівці не хочуть їхати за кордон
Відомий футбольний фахівець В’ячеслав Грозний визнавався кращим тренером Болгарії та України. Він також не безуспішно працював у Росії. Наступним етапом у кар’єрі В’ячеслава Вікторовича може стати грецький АЕК. Про це і не тільки фахівець розповів в інтерв’ю сайту Телеканалу новин "24".
- Це правда, що кар’єру продовжите в грецькій команді АЕК?
- Існує така ймовірність, але однозначно сказати не можу. Все проясниться найближчим часом. Зі мною уже спілкувалися на цю тему, тепер справа за керівництвом грецького клубу.
- Розглядаючи від клубу пропозицію, на що найперше звертаєте увагу: на фінансові умови і завдання?
- Найголовніше, щоб пропозиція мене зацікавила в творчому плані. При цьому необхідна взаємодовіра з власником клубу. Це два основні моменти.
- Взимку вас уже кликали в Грецію. Ваші агенти вели перемовини із «Олімпіакосом». Не шкодуєте, що тоді зробили вибір на користь столичного «Арсеналу»?
- Усе, що не робиться, робиться на краще. Чому я повинен шкодувати? Із «Арсеналом» отримав певний досвід, а в Греції, якщо так розпорядилася доля, я ще попрацюю.
- В’ячеславе Вікторовичу, ви один із небагатьох українських тренерів, який регулярно отримує запрошення із-за кордону. Чому на наших фахівців не має попиту за кордоном?
- Наші найкращі фахівці не хочуть їхати за кордон. Російський чемпіонат входить у п’ятірку найкращих у Європі, покращується в якості українська першість. Зараз іноземні фахівці хочуть працювати в нас. Той же Рамос очолив «Дніпро». А наші спеціалісти воліють лишатися удома. Навіщо кудись їхати? У нас нормальний чемпіонат, нормальні умови роботи, своя ментальність та мова. Провідні клуби здатні забезпечити хороші умови для свого тренера і цим самим відбити в нього бажання їхати за кордон. А фахівці, які не отримали запрошення в провідний клуб, мають іншу проблему: відсутність хорошого агента. Навіть дуже хороший тренер повинен мати пробивного агента, який зможе свого протеже десь пристроїти. А так, рівень наших тренерів – російських, українських чи білоруських не є нижчим, чим в іноземців.
- Тобто, відсутність українських тренерів у провідних чемпіонатах Європи не пов’язана з тим, що нашу футбольну школу там не сприймають?
- Навпаки, філософію радянських фахівців за кордоном вивчають і впроваджують. Цим займалися Фабіо Капелло, Марчелло Ліппі та інші. Наша школа є однією із найкращих у світі. Крім названих уже мною причин відсутності наших кадрів за кордоном, є й інші. В Італії закритий ринок, власники клубів домовилися іноземних тренерів не приймати на роботу. Те ж саме стосується Франції та Німеччини. В Іспанії беруть тренерів із іменем.
- Куди ж тоді двері відкриті українцям?
- У Бельгію, Польщу,Угорщину нецікаво переїздити, оскільки їхні чемпіонати слабші за наші. Хороший чемпіонат у Румунії, але вони надають перевагу італійським фахівцям. У них і стиль футболу схожий. У Британії є своя складна система відбору фахівців. Тому нашим тренерам простіше працевлаштуватися в Греції, Болгарії, можливо, в Туреччині, не говорячи про пострадянські країни.
Розмовляв Микола Лях