Хочете дізнатись про Всесвіт більше? В цьому вам допоможуть космольоти

21 грудня 2010, 14:17

Там, де життю людини загрожує небезпека, але завдання все одно потрібно виконувати, використовують роботів.

Особливо це стосується досліджень космосу, адже людині далі Місяця поки не вдається залетіти. Для досліджень сонячної системи люди використовують роботизовані космольоти - якщо все зроблено на совість, то апарати тривалий час посилають на землю необхідну інформацію.

Для прикладу, два американських “Вояджери” назавжди покинули межі сонячної системи. Дорогою вони зробили тисячі наукових відкриттів, і продовжують їх робити навіть зараз. Зв'язок з вояджером-2, за прогнозами, вчені втратять лише у 2025 році - до того часу його ресурс планують використати на повну потужність.

А от зонд Галілео пропрацював на орбіті Юпітера аж 14 років. За цей час він передав на землю 30 гігібайт корисної інформації - зображення Юпітера, дані про склад його атмосфери, інформацію про процеси, які відбуваються на планеті. Після вичерпання ресурсу роботизований апарат спалили у атмосфері Юпітера, щоб не занести на планету мікроорганізми з Землі.

Славну історію має також і Магелан - космічний зонд, який запустили у 1989 році для дослідження Венери. Апарат провів на орбіті планети 5 років. Серед наукових досягнень роботизованого апарата - створення повної карти планети, дослідження гравітаційного поля та верхніх шарів атмосфери. У 1994 році зв’язок з апаратом було втрачено.

Численні роботизовані зонди досліджували та досліджуватимуть поверхню Марса найближчим часом - адже у переліку запланованих космічних подорожей ця планета під номером 1. Апарати повинні детально розвідати умови та процеси, які відбуваються на Марсі. Адже з часом людина планує колонізувати цю планету, а без необхідних знань зробити це буле неможливо.

Ось так людина може дізнатися про Всесвіт, не покидаючи меж рідної планети. Відкриття та винаходи проникають у найвіддаленіші куточки сонячної системи, прагнучи задовольнити нашу цікавість до невідомого та непізнаного.

Давно минули ті часи, коли люди, обмежені у технічному прогресі, на звичайних дерев’яних кораблях відкривали нові материки. Зараз для відкриття потрібен лише вірний роботизований апарат, який ширятиме в глибинах космосу та відсилатиме своєму власнику всю необхідну інформацію. Ну, і звичайно, кілька мільярдів доларів.