Хто нині лобіює інтереси Кремля в Європарламенті
Після агресії Росії проти України, Євросоюз офіційно заявляє про підтримку Києва. Надходять позики, лунають заяви про стурбованість тим, що Росія порушує норми міжнародного права. Та чи одностайна Європа у цій позиції?
Як відомо, проросійські погляди підтримують, зокрема, французькі політики.
У травні 2014 року вибори до Європарламенту у Франції виграв праворадикальний “Національний фронт” Марі Ле Пен, яка публічно підтримує президента Володимира Путіна.
Європарламентар Жан-Люк Шаффхаузер виступив з приватною ініціативою провести форум за єдність та мир в Донецьку й Луганську у травні цього року. При цьому стверджує, що там не буде представників Росії, бо вона “тут ні при чому”.
"Нас запросила "місцева влада". Зазвичай вона бере на себе витрати, а ми оплатимо тільки свою подорож", - сказав Шаффхаузер.
На запитання кого ж він вважає "місцевою владою" Жан-Люк Шаффхаузер відповів, що такими там зараз є сепаратисти.
Втім, колеги євродепутатів-праворадикалів по Європарламенту вважають, що існують фінансові мотиви такої "миротворчої" діяльності в обхід українського уряду до проведення законних місцевих виборів на всій території Донбасу.
Сам пан Шаффхаузер, до речі, вже побував за останні півроку на контрольованих сепаратистами територіях: їздив спостерігати за незаконними, ніким не визнаними "виборами" 2 листопада.
Євродепутати від центристських партій радять повністю ігнорувати лобістів кремлівських інтересів у своїх лавах. Самі вони стараються не давати їм слово, коли цього не вимагає регламент. Кожна нехай і негативна поява таких персон у ЗМІ супроводжується активізацією прокремлівських коментаторів з їхньою мовою ворожнечі й ненависті. Проте європейські експерти переконані, що все ж про цю проблему потрібно знати.
Загалом, проросійські пропагандисти чи лобісти не мають сьогодні впливу на ухвалення рішень Європарламентом.
В Брюсселі радять Україні в цій ситуації не втручатися в жорстоку пропагандистську війну з Росією та її лобістами на Заході. Протидіяти цьому наступу варто методами цивілізованого європейського світу.