Хто призупиняє зміни в судовій системі: пояснення експертки
Тривалий час судова система залишалася для українців, мов за закритими дверима. Проте після Революції гідності та повалення колишньої влади суспільство очікувало та потребувало серйозних змін в цій сфері. Наразі зміни дійсно відбуваються, але не так якісно та швидко, як на те заслуговує наше суспільство.
Про це у прямому ефірі 24 каналу розповіла голова Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції Тетяна Козаченко.
Читайте також: Чому "судді Майдану" досі не звільнені, – родини Небесної Сотні йдуть мітингувати під ВККС
Вона зазначила, що завдяки міжнародній підтримці та змінам всередині суспільства впроваджуються правила, які змушують владу змінюватися.
Влада може змінюватися двома шляхами. Добровільно, або під тиском суспільства. І саме під тиском суспільства і відбуваються сьогоднішні зміни,
– сказала Козаченко.
Також вона додала, що з одного боку влада впроваджує нові антикорупційні органи, наприклад, ДБР та НАЗК, а з іншого – політики самі шукають шляхи та способи, як оминути свої ж закони.
До слова, наразі триває набір до найвищої судової інстанції – Верховного суду України. Проте Громадська рада доброчесності виявила, що 71 кандидат з 235 не можуть обіймати таку високу посаду через їх досьє та декларації. Тепер Вища кваліфікаційна комісія суддів має детальніше вивчити кандидатури та винести рішення на пленарних засіданнях, які мають відбутися з 19 по 22 лютого.