Хто відповість за військові злочини
Фактів військових злочинів під час війни на Донбасі - більше, ніж достатньо, але постраждалі від тортур часто не знають, де шукати правосуддя. Тому кримінальні експерти радять створити Національну Комісію з встановлення правди і примирення.
Українська влада має розслідувати військові та воєнні злочини. Це стосується і конкретних випадків збройного конфлікту на сході нашої держави, і подій на Майдані. Кримінальні експерти стверджують, що міжнародних законодавчих норм для притягнення винних до кримінальної відповідальності достатньо. Це при тому, що Римський статут Україна ще не ратифікувала.
Судити злочинців можуть і українські суди. Але у те, що винні будуть покарані, не вірять ті, хто постраждав від тортур. Приміром, Іллю із колегою запросили в СБУ для дачі показань лише через півтора місяці після звільнення з полону.
Зрозуміло, що абсолютно всіх винних до відповідальності не притягнуть, кажуть експерти, але треба щоденно збирати свідчення і систематизувати скоєні злочини.
Експерти наголошують, строку давності за воєнні злочини немає. А тому правильно розслідуванні факти рано чи пізно допоможуть поставити вагому крапкув ситуації і з окупованим Кримом, і напівзруйнованим Донбасом.