Хто з українських політиків-"властєлінів" хоче повернути панщину
Деяким політикам мало показати свої мільйонні статки у деклараціях. Їм ще й хочеться відчути себе "властєлінами".
Він посідав високу посаду в Радянському Союзі. Був правою рукою Кучми. Двічі очолював парламент. Та й зараз Володимир Литвин, схоже, цілком добре себе почуває. У власній декларації - мільйонні статки. Та ікони. Ще й іншим поради роздає.
Актуальна порада для е-декларантів з давнини: "Володар повинен в таємниці тримати розміри свого стану - так, щоб про нього не знали ні його діти, ні військо, ні чиновники. Адже якщо воно невелике, володаря стануть зневажати. Якщо ж воно велике, то витрати владики на них здадуться їм невеликими, і вони стануть домагатися більшого, ніж він їм визначив",
– написав Володимир Литвин.
Слова належать середньовічному мислителю Макіавелі. А Володимир Литвин, здається, вирішив, що феодалізм повернувся. Найманий працівник, який отримує платню за рахунок платників податків і заповнює електронну декларацію, в його розумінні – "властєлін".
Читайте також: Мільярдна афера Литвина та Азарова: куди ділися камери спостереження після виборів
Пост у соцмережах, без сумніву, лише перший крок. Далі "властєлін" змінить методи пересування і по-новому облаштує своє робоче місце. Інші порядки будуть і на литвиновому 65 виборчому окрузі, на Житомирщині. Селяни тепер ходитимуть на панщину, непокірних забиратимуть у "москалі", а "властєлін" користуватиметься правом першої шлюбної ночі.
До слова, в українському перекладі знаменитий твір Ніколо Макіавелі має назву "Державець". Але екс-спікер все одно чомусь використовує варіант "Властєлін".
Повний випуск програми "Вєсті.UA" дивіться за посиланням.