ІЧ- тепло використовують для загального оздоровлен
Обігрівачі нового покоління. Все частіше інфрачервоне тепло, що діє аналогічно до сонячного, використовують для профілактики та лікування.
«Всі нагріті тіла мають випромінювання, організм людини – не виключення. Він також має випромінювання, однак з довжиною хвилі від 6 до 20 мікрометрів, - розповідає Роман Вододюк, лікар-хірург Одеської обласної лікарні. Саме тому будь-яке зовнішнє теплове випромінювання з такою довжиною хвилі сприймається людським організмом як своє і інтенсивно поглинається».
«Хоч людина і сприймає випромінювання лише шкірою, внаслідок дії ІЧ-променів рефлекторно збільшується кровопостачання внутрішніх органів. Також покращується робота кишківника, підшлункової залози, нирок», - пояснив Анатолій Таран, доцент кафедри госпітальної терапії №2 НМУ ім. Богомольця.
Загальну оздоровчу дію - покращення мікроциркуляції у м’язах, надходження кисню до тканин тіла, підвищення метаболічних процесів і, відповідно - зміцнення імунітету відзначають і європейські вчені.
За словами науковця Пола Граденвіца, інфрачервоні обігрівачі – це економічне та екологічно чисте обладнання. Під час їхньої роботи повітря у приміщені, що обігрівається, а, відповідно, пил та інші забруднення не циркулюють. Тепло забезпечує комфортні умови для людини. Створюється відчуття, що температура навколишнього повітря на 3-4 градуси вища, ніж насправді. А це щонайменше 5% енегрозбереження на 1 градус.
Експерти підрахували - значна частина теплової енергії, що
виробляється звичайними обігрівачами - йде в повітря, тож в повному
обсязі не використовується. З ІЧ-обігрівом - можливо підтримувати
різні температурні режими у різних частинах одного приміщення та
повністю відключати окремі зони. Тому він є не лише корисним для
здоров'я, а й економним.