Імунітет - найважливіша система людського організму
Здорова імунна система захищає нас від бактерій і вірусів, попереджає розвиток раку, руйнуючи патологічні клітини. Якщо ж агресивні мікроорганізми все ж зуміли перебороти усі захисні бар’єри, які вибудував наш імунітет, йому варто допомогти.
В першу чергу, запорука здоров’я - правильне харчування. Головну роль у підвищенні імунітету відіграють продукти з вістом вітаміну С. Імуностимулюючий ефект, вироблення антитіл, швидкість дозрівання імунних клітин - головні козирі вітаміну. Вітамін С у великій кількості можна знайти в бананах, цитрусових, ківі і зелених овочах. Для утворення і повноцінного функціонування імунних клітин потрібен і цинк.
Найбільше його у морепродуктах, рибі, зернових. Ну, і звичайно, бета-каротин, який перетворюється в організмі у вітамін А. Він захищає клітини імунної системи від вільних радикалів. Багато бета-каротину - у зелених і жовтих фруктах та овочах. Для кращого функціонування імунної системи медики радять не переїдати, особливо варто обмежити споживання жирної та важкої їжі.
Залізо
Якщо Ви часто хворієте, швидко втомлюєтесь, постійно мерзнуть руки і ноги, псуються нігті, а волосся випадає - можливо, вашому організму не вистачає заліза. Цей мікроелемент просто необхідний для утворення гемоглобіну та міоглобіну. Заліза організму потрібно значно більше, аніж інших мікроелементів - міді, цинку тощо.
Залізо бере участь у життєдіяльності кожної клітини організму, забезпечує хімічні і біохімічні реакції, сприяє росту, підвищує опірність організму до захворювань. Якщо цього елементу в організмі бракує, виникає залізодефіцитна анемія. Дефіцит заліза в організмі може розвинутися через погане харчування, втрату крові і розлади шлунку.
Добова норма заліза для дорослих становить - 20 міліграмів, для вагітних - вдвічі більше. Особливо небезпечна тривала недостатність заліза в організмі дитини. У такого маляти не буде гарної пам'яті, здорової серцево-судинної, травної та інших систем. Багато заліза міститься у м'ясі, рибі, а також у рослинній їжі - гречаній і вівсяній крупах, яблуках, ягодах, малині, суниці та смородині.