Імунопрофілактика - найефективний засіб попередження інфекційних недуг

10 травня 2010, 15:50

Майже в усіх країнах діють національні програми профілактичних щеплень.

Завдяки імунізації вдається значно зменшити випадки захворювання на такі небезпечні недуги, як дифтерія, правець, гепатит тощо.

Вакцинація важлива не лише для дітей. Дорослим, які планують поїздку за кордон, також варто перестрахуватися. Адже у багатьох країнах - проблеми з якісною системою очистки каналізації. В інших питна вода взагалі не дезінфікується. Відтак, холера та дифтерія - там доволі поширене явище.
Приміром, якщо ви збираєтесь у подорож до Африки, варто зробити щеплення від 11 болячок. Особливо небезпечні - сказ, туберкульоз та тиф. В Туреччині та на Мальдівах - є ризик підхопити малярію.

Втім, лікарі наголошують - аби профілактика була дієвою - ін’єкцію варто зробити за тиждень до виїзду.

Гормональна терапія

В житті кожної жінки неминуче наступає осінь. Якою вона буде, залежить від самої жінки, і від лікаря.

З віком у жінок виникає дефіцит гормонів, зокрема естрогену. Окрім безпосередньої участі в репродукції, естроген бере участь у регуляції функцій головного мозку, серцево-судинної, імунної та інших систем організму.
Дефіцит естрогену може призвести до розвитку злоякісних пухлин, патології серця і судин. Аби уникнути таких проблем зі здоров’ям, лікарі часто призначають жінкам гормональну терапію.

Морін Бейкер (лікар-терапевт): “Чимало жінок у клімактеричний період скаржаться на різні розлади. У жінок, які проходять гормональну терапію, ці ризики значно менші. Мабуть, це таки потрібна річ. Але, усе залежить від особистого вибору людини, і поради лікаря”.

У 1970-х роках лише небагато жінок наважувалися приймати гормональні препарати, оскільки вважали, що вони збільшують ризик захворіти на рак. З роками ставлення до штучних гормонів змінилося - в останні десятиліття жінки почали досить часто вживати препарати замісної гормональної терапії.

Ще один аргумент на користь гормонотерапії - вона може ефективно лікувати депресивні розлади.