Інновації. Microsoft анонсувала вихід Windows 10 та представила кілька нових пристроїв
Корпорація Microsoft представила Windows 10," розумну" робочу дошку для корпоративних користувачів та окуляри доповненої реальності.
Windows 10
Операційна система вийде восени і протягом року користувачі Windows 7, Windows 8.1 і Windows Phone 8.1 зможуть оновитися до нової версії безкоштовно. Потім за неї доведеться платити.
Представники компанії називають "десятку" не мало, не багато – найбільшим інтернет-сервісом у світі. Так, ця платформа працюватиме на комп'ютерах, смартфона, планшетах і навіть приставках Xbox, об'єднавши їх в одну екосистему. Тобто між ними можна буле легко обмінюватися файлами, переглядати контент тощо. Інтерфейс Windows 10 стане симбіозом "сімки" та "вісімки" – тут буде і меню "Старт", і "живі плитки". Також передбачена можливість запуску сенсорних додатків у віконному режимі.
Microsoft акцентує на можливостях голосового помічника Cortana. На комп'ютерах цей асистент дозволяє голосовими командами запускати програми та може давати різноманітні поради, а на мобільних пристроях дозволяє надиктувати текст, розуміє пунктуацію і навіть хештеги.
"Розумна" робоча дошка
Пристрій під назвою Surface Hub має низку сенсорів, камер, мікрофонів, плюс дві діагоналі на вибір – 84 і 55 дюймів.
Працює все під управлінням Windows 10 з модифікованим інтерфейсом. Новинка вміє "збирати" контент з будь-якого пристрою поблизу і передавати як на свій екран, так і на персональні девайси учасників відеоконференції. А ще на ній можна писати маркерами.
Окуляри доповненої реальності
Ще один ґаджет з презентації Microsoft – окуляри доповненої реальності HoloLens. З його допомогою можна перетворити стіну чи підлогу на великий екран і виводити на нього гру або фільм. А все завдяки спеціальному програмному забезпеченню HoloStudio, яке дозволяє створювати віртуальні голограми на будь-якій поверхні.
Важливо, що Microsoft HoloLens – це самостійний пристрій, для його повноцінного функціонування не потрібне підключення до смартфону чи комп'ютера. При цьому голограми промальовуються з високою роздільною здатністю, а звуки точно позиціонуються у просторі. Користувач може торкатися віртуальних предметів і навіть модифікувати їх.