Інновації. Рідка броня для захисту від куль та бездротова зарядка
У Польщі розробили "Рідку броню", здатну протистояти кулям зі швидкістю польоту понад 450 м/с. Система Cota здатна заряджати батареї мобільних пристроїв через повітря на відстані до 10 м.
Рідка броня
Поляки розробили "Рідку броню", яка забезпечує надійний захист від куль зі швидкістю польоту 450 м/с і вище. Інноваційна речовина Shear-Thickening Fluid здатна миттєво тверднути при ударі за будь-якої температури, розсіюючи ударну хвилю на велику площу.
Розробники не розкривають точний склад чудо-матеріалу, однак пояснюють, що зміцнення відбувається завдяки субординації частинок у рідинній структурі, що і створює захисний бар'єр від зовнішнього проникнення.
Заповнений такою речовиною бронежилет при контакті з кулею прогинається лише на 1 см, тоді як традиційний кевлар — на 4 см, що часто призводить до серйозних травм. Крім того, рідинний жилет значно легший.
За словами поляків, цей матеріал можна також використовувати для виготовлення спортивного спорядження, автомобільних бамперів та захисних дорожніх огороджень.
Дистанційна зарядка
Американська компанія Ossia виведе на ринок ґаджет, який зробить традиційні зарядні пристрої непотребом. Бездротова зарядка під назвою Cota здатна поповнювати енергозапас батареї смартфону на відстані до 10 метрів. Іншими словами, його можна носити в кишені у приміщенні чи користуватися ним - він заряджатиметься дистанційно.
Базовий передавач енергії — це лише один з компонентів система Cota. Інший - чипсет, який потрібно вмонтувати у пристрій. Це може бути смартфон, планшет, ноутбук, "розумний" годинник, навіть пожежна сигналізація і термостат.
Енергія передається по радіохвилях у тих же частотах, які використовуються для Wi-Fi та Bluetooth. Розробники запевняють, що це абсолютно безпечно для людини, адже потужність сигналу в 10 тисяч разів менша у порівнянні з Wi-Fi-роутером.
У продажу Cota має з'явитися наприкінці року. Орієнтовна ціна — $100.