Інновації. Смартфони та планшети все частіше використовують для навчання у школах

21 січня 2015, 18:41
Читать новость на русском

В епоху бурхливого розвитку технологій смартфони та планшети відіграють важливу роль у навчанні. У багатьох школах США та Європи вже активно заміняють або ж доповнюють традиційні зошити й підручники мобільними пристроями.

Існує велика кількість різноманітних освітніх ініціатив від провідних компаній. Серед них — безкоштовний сервіс Google "Клас", доступний вже на понад 40 мовах. Він дозволяє викладачу легко організувати навчальний процес в електронній формі. Усі матеріали та завдання доступні учням з комп'ютерів та планшетів.

Компанії Microsoft, Intel та видавництво "Розумники" запустили освітній проект "Розумна дитина". Програмне середовище, в якому працюють школярі, контролюється школою.

В Україні також спостерігається бум мобільної електроніки. Лише у мережі "Київстар" кількість смартфонів і планшетів за рік виросла на 50% і сягає позначки 7 млн. Таке невпинне поширення розумних ґаджетів дозволяє й нам слідувати світовим тенденціям.

Існує чимало додатків для вивчення різних наук: математики, фізики, хімії, біології, медицини тощо. iChemist допоможе провести експерименти з хімії, Touchable Earth — дізнатися про культуру інших народів. Додаток Vkraina надає доступ до рідкісних історичних мап українських земель XVI-XVIII століть. Ці карти демонструють реальне уявлення європейців про Україну, її назви та кордони.

Основний лейтмотив Vkraina — це різні імена України, які вона мала протягом століть на картах європейців. Тут можна подивитися, які землі раніше називались Московією, які — Білою, Червоною або Чорною Руссю. У Vkraina є мапа Кшиштофа Радзвивілла 1613 року — перше картографічне джерело, де згадується Україна.