Інноваційний інтерфейс для Google Glass, Samsung оцифрує єгипетські мумії

29 травня 2014, 01:09
Читать новость на русском

Metaio розробила інноваційний інтерфейс для окулярів доповненої реальності. Британський музей та Samsung створять 3D-моделі мумій віком близько 4000 років.


"Термічний дотик"

Німецька компанія Metaio, яка спеціалізується на технологіях доповненої реальності, представила інноваційний інтерфейс під назвою Thermal Touch. Він дозволяє перетворити будь-яку поверхню - стіл, журнал, стіну чи підлогу - на сенсорний екран. Щоправда, для цього також знадобляться окуляри додаткової реальності - такі як Google Glass.

Суть технології наступна. Дотик до поверхні залишає тепловий слід, який можна зафіксувати інфрачервоною камерою. У парі з нею працює звичайна камера - вона знімає саму поверхню. Спеціальне програмне забезпечення проектує інтерактивне зображення на окуляри.

У результаті, доторкнувшись до картинки якого-небудь товару в журналі, можна відкрити інтернет-магазин і придбати цю річ. Також можна використовувати поверхню стола, щоб пограти у віртуальні шахи.

За словами Metaio, технологію Thermal Touch можуть вивести на ринок вже за 5 років.

Оцифрування мумій

Британський музей спільно з компанією Samsung оцифрують тіла єгипетських мумій віком близько 4000 років. Останні досягнення в галузі комп'ютерної томографії дозволять відсканувати і змоделюють обличчя, зачіску, прикраси і навіть стан здоров'я муміфікованої людини на момент смерті.

При цьому дослідники навіть не зніматимуть матерію, щоб не зруйнувати крихкі кістки.

Створення 3D-моделей мумій планують завершити до кінця осені.

Ремонтний робот для МКС

Міжнародна космічна станція невдовзі сама себе ремонтуватиме. Канадський робот Dextre з приєднаною роботизованою рукою Canadarm2 зможе виконувати необхідне технічне обслуговування та усувати несправності при мінімальній участі людини.

Досі, будь-яка зовнішня поломка чи заміна обладнання потребували виходу астронавтів у відкритий космос. Це, по-перше, додатковий ризик для науковців, а по-друге забирає чимало часу, який можна приділити експериментам.

Наразі модуль Dextre працює у тестовому режимі, однак незабаром його почнуть повноцінно використовувати для вирішення найрізноманітніших технічних завдань. Починаючи від ремонту МКС до захоплення та стикування безпілотних космічних апаратів.