Інструменти інвестування
В умовах широкої пропозиції фінансових інструментів, українцям важко визначитися, куди інвестувати задля максимального прибутку. За словами експертів, фінансова грамотність громадян сьогодні залишає бажати кращого. Тому без спеціальної підготовки торгувати на Forex чи на фондовому ринку не має сенсу.
Інвестиції у дорогоцінні метали надійні, однак ефективні у довгостроковій стратегії, яка часто обчислюється десятками років. Отже, з точки зору співвідношення таких параметрів як надійність, дохідність та гнучкість умов найоптимальнішим є класичний банківський депозит. До того ж, у національній валюті.
«Звичайно я буду рекомендувати гривню, тому що ми живемо в Україні, наші діти будуть жити в Україні, тому як ми ставимося до нашої валюти, так вона і буде працювати. Я раджу зберігати гроші в гривні. Ми зробили аналіз, якщо людина на 7 років поклала на депозит гривню і не чіпала би цей вклад, то вона мала б сьогодні прибуток», - говорить голова НБУ Сергій Арбузов.
Для підвищення ефективності інвестування банкіри радять розділити фінансові активи. Більше половини заощаджень краще інвестувати у гривневий депозит, а решту - у валютний, бажано в долари. Більше того, фахівці радять диверсифікувати заощадження не тільки за валютами, а й віднести кошти у різні банки. Банкіри відзначають тенденцію до зниження відсоткових ставок за короткостроковими депозитами, тому радять відкривати довгострокові вклади, аби зафіксувати високу депозитну ставку на тривалий період.
«Найбільшу дохідність мають класичні депозити, без права поповнення та виплатою в кінці терміну і звичайно на максимально довгий термін розміщення від 1 року. На сьогодні ставки за такими вкладами коливаються у національній валюті 16-17% річних, у іноземній 7-8%», - пояснює керівник відділу депозитних та страхових продуктів Піреус Банку в Україні Микита Малясов.
Обираючи депозитний продукт, громадяни мають керуватися власними потребами. Якщо вкладник знає, що кошти йому не знадобляться протягом певного часу, слід обрати класичний депозит з виплатою відсотків в кінці терміну, зауважують фінансисти. Якщо важливим є постійний доступ до коштів, то банкіри радять відкривати ощадні рахунки. Проте слід врахувати, що дохідність за такими вкладами буде меншою.
Сьогодні банки пропонують на своїх сайтах клієнтам інтерактивні сервіси, за допомогою яких можна підібрати найоптимальніший депозитний продукт.
«Скориставшись сервісом «Депозитний калькулятор», вкладник має можливість розрахувати дохідність усіх депозитних програм, які пропонує банк. Водночас скориставшись сервісом «Помічник» у виборі депозиту, клієнт відповідає на прості запитання стосовно вимог до розміщення коштів. Отримує відповідь у вигляді посилання на депозитний продукт», - розповідає керівник відділу депозитних і страхових продуктів Піреус Банку в Україні Микита Малясов.
Зауважимо, інтерес до депозитних продуктів сьогодні в Україні зростає. З початку року населення довірило фінустановам близько 7 млрд. грн. Загальний обсяг депозитного портфелю банків сягнув 314 млрд. грн.