Ірина Луценко: 32 дні голодування довели відсутність правосуддя в Україні
Печерський райсуд лишив Юрія Луценка під вартою і переніс розгляд справи на 27 травня, а сам екс-міністр оголосив про припинення голодування.
“Він припиняє голодування - свою як би мету цими 32 днями він досяг. Всі побачили, що в Україні немає як прокуратури, як судочинства, ну, так і виваженого неупередженого суду”, - каже дружина Юрія Луценка Ірина Луценко.
“Судді вистарчило часу для того, щоби відмовити у всіх клопотаннях, про які заявив захист”, - каже адвокат Юрія Луценка Ігор Фомін.
Відтак, оскільки чесна Феміда в Україні не діє, то остання у понеділок працювала в облозі десятків прихильників колишнього урядовця.
“В судову систему ми не віримо. Тим більше суддя з таким прізвищем – Вовк, і знаменитий Печерський суд. Ну, прийшли підтримати, будемо до останнього”, - каже мітингувальник Олександр.
Щоправда, самого Луценка мітингувальники перед початком слухання не побачили. До суду екс-міністра привезли близько 6.30 ранку.
“Частково це було і такі питки, так. Бо 4 години, сьогодні у нас я так розумію не дуже тепло, не дуже холодно і 4 години людина тут перебувала - досить тяжко”, - каже народний депутат України Юрій Гримчак.
“Юра виглядає худим. Звичайно, змореним, але при цьому всьому видно, що ця людина готова боротися за себе і стояти далі на тому, на чому він стоїть”, - каже народний депутат Андрій Шевченко.
Люди з вулиці намагаються у вікно розгледіти Юрія Луценка, а тимчасом потрапити до невеликої зали засідань не так і просто, навіть судді. Журналістів запускають по черзі, на кілька хвилин.
Захист подав перше клопотання - відвід головуючого на засіданні Сергія Вовка. Недовіру до судді Луценко мотивував тим, що Вовк неодноразово ухвалював рішення, які суперечать законодавству. Захисту Феміда відмовила.
“Над Юрою Луценка не суд, судилище. Судилище тих, хто його замовив, а замовили тому, що бояться, коли в Україні залишаються на свободі політики, патріоти, які здатні боротись”, - каже лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини взяв у провадження справу Луценка. Євросоюз призначив кураторів від Швеції й Фінляндії.