Ірина Снітинська: Я – та, кого слухають із задоволенням

15 серпня 2011, 12:27
Читать новость на русском

Інтерв’ю з Іриною Снітинською, керівником і провідним тренером Школи риторики й ораторства АҐРУС.

- Ірино, 3-4 вересня у Школі АҐРУС відбуватиметься тренінг «Правопівкульне малювання. Відкрий в собі художника». Що означає термін «правопівкульне малювання»?

- Західний спосіб життя сприяє домінуванню лівої півкулі над правою, тобто раціонального над творчим. Коли ж робота півкуль гармонійна, продуктивність мозку зростає. Відкрити доступ до такого стану – те, чим ми будемо займатися. На метод варто дивитися ширше, ніж лише на навчання малюванню. Активізуючи праву півкулю, ти можеш швидше приймати правильні рішення. Буквально із кількох деталей можна отримати реальний образ результату, так само як за декількома штрихами – побачити повну картину. Тому це і для тих, хто хоче розбудити натхнення, і для бізнесменів, і для дітей…

- Ви кажете, що навички малювання чи інші спеціальні здібності не потрібні для участі в тренінгу. Чи дійсно в кожній людині живе художник?

- Відповім словами Екзюпері: «Ти побудував свій тихий світ, замурував наглухо всі виходи до світла, як роблять терміти. Глина, з якої ти зліплений, висохла і затверділа, і вже ніщо у світі не зуміє пробудити в тобі заснулого музиканта, або поета, або астронома, який, можливо, жив у тобі колись». Та від себе додам – на жаль, до тебе так і не підійшов той, хто допоміг би тобі прокинутися.

- Як виникла ідея проведення семінару і чим вдалось «заманити» до Львова таку відому людину, як Михайло Пелехатий?

- Аби у щільному графіку Михайла знайти час на приїзд до Львова у червні, переговори велися ще з минулого року. Цього разу вже було по-іншому – він закохався у Львів і львівську каву. Власне тому Львову серед усіх міст України подароване ексклюзивне право проводити тренінг «Правопівкульне малювання». А сама ідея народилася так: я завжди мріяла вміти малювати.

- Як взагалі у Вас з’явилася думка про відкриття Школи?

- Дуже багато людей так і не сказали свого слова в житті, оскільки не змогли переступити через надмірне хвилювання, чи побоялися виглядати смішними або недоречними. Коли я зрозуміла, наскільки легко відчувати себе комфортно перед аудиторією, яке велике задоволення можна черпати у спілкуванні, то прийшла до висновку, що я просто зобов’язана поділитися цими знаннями.

- Які тренінги користуються найбільшою популярністю у Школі АҐРУС?

- Організаторство є можливістю відкрити щось нове і цікаве. Основна ж наша тема – мистецтво публічного виступу, тому найбільший попит на наші рідні ораторські тренінги. І з кожним роком їх популярність зростає. Учасники рекомендують друзям, з відкритих груп виростають корпоративні замовлення, батьки приводять дітей і навпаки. Чекаю того моменту, коли зможу сказати, як Радислав Гандапас, – останні п’ять років цей тренінг не продавався, на нього приймалися замовлення.

- Що, на Вашу думку, відіграє найголовнішу роль у публічних виступах людини?

- Щирість і простота викладу. А щоб було комфортно розмовляти з аудиторією чи один-на-один варто мати переконання: «я – той, кого слухають із задоволенням». Є люди, які вважають красномовство даром, і навіть не підозрюють, що цьому можна легко навчитися. А я це знаю і можу розповісти як.