Італія бореться за розп’яття у школах
Європейський суд з прав людини розглядає прохання уряду Італії дозволити розп’яття у класних кімнатах.
Восени минулого року Страсбурзький суд задовольнив позов жінки, яка зажадала прибрати із класів зображення розп’ятого Христа, де навчались її сини. Італійка заявила, що хоче дати дітям мирську освіту.
Раніше її позов відхилив італійський суд, заявивши, що розп’яття є символом італійської культури. Втім жінка добилася свого в європейському суді в Страсбурзі. Серед самих вчителів і учнів думка щодо розп'яття в класах доволі різна.
“Я вважаю, що це правильно - мати розп’яття у шкільних класах, оскільки наша віра католицька. Я підтримую це" – каже професор Лідія.
“Розп’яття в школах - це абсолютне безглуздя. У навчальних закладах не мають навчати конкретній релігії, а загалом культурі. Адже, до школи ходять також діти інших віросповідань, а це вже насадження іншої віри" - каже студентка Марія.
Європейський суд визнав, що хрести в стінах шкіл порушують принципи релігійної свободи мешканців інших національностей країни. Італію підтримують такі країни, як Вірменія, Греція, Литва, Болгарія і Росія. У 1985-му християнство втратило статус державної релігії в Італії, однак закон про розп’яття у школах залишився чинним.