Кабмін може запровадити локдаун з 8 до 25 січня, – ЗМІ
Жорсткий карантин в Україні можуть запровадити з 8 до 25 січня 2021 року. Згідно з інформацією ЗМІ, саме такі дати запропоновані у постанові уряду.
Рішення ухвалять 9 грудня
Остаточне рішення щодо локдауну ухвалять 9 грудня. Про це повідомляє з посиланням на джерела в уряді видання LB.ua.
До теми Чи зупинять транспорт і авіасполучення під час локдауну: Степанов розставив крапки над "і"
Триває обговорення. Рішення буде у другій половині дня,
– зазначив співрозмовник видання.
Тим часом, загальнодержавний карантин планують продовжити до 28 лютого 2021 року.
Що буде заборонено:
- Відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів.
- Робота кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах.
- У готелях заборонено роботу ресторанів з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.
- Приймання відвідувачів у ТРЦ, окрім купівлі товарів першої необхідності.
- Заборонена робота салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних.
- Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом аудіовізуальних творів.
- Проведення всіх масових заходів. Виняток – проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних клубів без глядачів.
- Діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.
Що вважають товарами та послугами першої необхідності:
- товари, що належать до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів;
- пальне;
- провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.
Кабмін може рекомендувати дистанційний режим роботи, – ЗМІ
З 11 січня до 21 січня, згідно з інформацією видання, Кабмін може рекомендувати роботодавцям встановити дистанційний режим роботи.
Важливо! Про обмеження роботи громадського транспорту не мовиться. Заборонено перевозити більше людей, ніж є місць для сидіння.Читайте також Люди вмиратимуть вдома, – ексзаступник голови МОЗ про наслідки відтермінування локдауну
Що каже про можливий локдаун прем'єр Шмигаль
Тим часом, "Українська правда" з посиланням на джерела в уряді теж підтверджує, що локдаун має розпочатись 8 січня, проте триватиме начебто до 24 січня.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю виданню наголосив, що жорсткий карантин має тривати від 15 до 21 дня. Саме такий термін дозволить розірвати ланцюг поширення COVID-19.
Ці заходи будуть загалом схожими на ті, які були під час карантину вихідного дня. Звичайно, якісь будуть трохи жорсткіші, якісь трошки м'якіші, тобто ми врахуємо ті особливості і, скажемо, ті знання, які все-таки вже отримали протягом цих шести днів карантину (вихідного дня – 24 канал),
– повідомив Шмигаль.
Точної дати локдауну глава уряду не назвав, проте наголосив, що розпочати його планують у період з 2 до 10 січня.
Які ще додаткові обмеження введуть під час чинного карантину?
– Пропонують заборонити діяльність культових споруд, якщо їхнє наповнення більше ніж 50% стаціонарних місць для сидіння.– Заборонити релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння і просто неба, якщо відстань між людьми складатиме менше ніж 1,5 метра.
– Заборонити приймання відвідувачів до кінотеатрів та закладів культури та з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць.
– Заборонити приймання відвідувачів музеїв, виставок, галерей тощо, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 10 квадратних метрів.
– Громадським закладам на годину подовжили час роботи, до 23:00, проте розрахункові операції заборонені з 22:00.