Кабмін визнав, що порушив кілька вимог, коли зупинив євроінтеграцію, — адвокат
Джерело:
УННВ Окружному адміністративному суді міста Києва сьогодні, 3 лютого, розпочалося слухання справи за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України № 905-р від 21 листопада 2013 року про зупинку євроінтеграції.
Про це повідомив адвокат Станіслав Батрин, передає УНН.
Правозахисник повідомив, що на судовому засіданні представники Кабінету Міністрів України визнали такі факти:
1. Не зважаючи на відсутність будь-яких документарних доказів, причиною зупинки євроінтеграції представники уряду визнали необхідність захисту інтересів товаровиробників та інтересів громадян.
2. Не зважаючи на вимоги ст. 5, 6 Закону України “Про міжнародні договори”, параграфу 32 Регламенту Кабінету міністрів, проект спірного розпорядження не подавався уряду Президентом. Будь-яких доручень Президента щодо ухвалення розпорядження у справі не існує.
3. Не зважаючи на вимоги ч. 5 ст. 53 ЗУ “Про Кабінет Міністрів України”, проект спірного розпорядження попередньо не публікувався і не оприлюднювався.
Суд вимагає від уряду стенограму засідання Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 року, протокол засідання Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 року, документальне засвідчення того, чи Президент України був суб’єктом ініціативи у прийнятті розпорядження Кабінету Міністрів України № 905-р від 21 листопада 2013 р.
Зауважимо, в межах одного позову об’єднано вимоги до уряду Політичних партій “Європейська партія України”, УДАР, громадянина Станіслава Батрина, Романа Стаднійчука, Віталія Гарвасюка та Ганни Іваницької.
Нагадаємо, 21 листопада Кабінет Міністрів України розпорядився призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. З цього вечора в Україні почали почалися масові протести проти відмови від євроінтеграції - Євромайдани. 28 - 29 листопада на Саміті у Вільнюсі Віктор Янукович не підписав Угоди про асоціацію.