Каппадокія - турецький регіон, який занесений до списку спадщини ЮНЕСКО
Унікальним ландшафтом Каппадокія завдячує виверженням вулканів та тисячолітній праці вітрів, води та різким кліматичним змінам.
Природні процеси руйнували прошарки лави, створювали неповторні долини, ущелини, каньйони та химерні конусоподібні пагорби.
Туристичні об’єкти:
Музей Гьореме
Музей Зельве
Долина голубів
Згодом працю природи продовжили людини. Зокрема перші християни, які втікали у Каппадокію, аби тут у мирі сповідувати свою віру. Серед них був і апостол Павло, який і заснував одне з перших християнських поселень.
Саме християни висікли у кам’янистій породі незліченну кількість келій, монастирів, церков і навіть цілих підземних міст. Музей під відкритим небом Гьореме - одна з головних цінностей Каппадокії. Тут розташовані десятки середньовічних церков, прикрашених чудовими фресками. Чи не найкраще збереглася так звана Темна церква.
Міста Каппадокії:
Дерінкую
Учхісар
Каймакли
Неподалік від Гьореме - ще один музей під відкритим небом - Зельве. Тут був древній монастир з церквами. До 1950-х років на території Зельве жили люди. Окрім церков, в скелях були житлові споруди, млин, невелика мечеть. Через руйнування скель і загрозу обвалу людей відселили.
Варто відвідати і природну фортецю Учхісар, яка нависає над однойменним містом. Її вежа здіймається у небо на кілька десятків метрів. Колись древні мешканці ховались тут від ворогів. Аби насолодитися чудовою панорамою Каппадокії, сьогодні на вершину фортеці може піднятися кожен.
Печерні церкви:
Темна церква
Церква яблука
Церква Святої Варвари
Та найзагадковішими об’єктами турецької області без сумніву залишаються цілі підземні міста - неймовірні лабіринти з печер, тунелів, проходів. Одне з найвідоміших - Дерінкую. Місто розташоване на 11-ти рівнях під землею.
Припускають, що у цьому підземному царстві могли одночасно жити до 50 000 людей. Очевидно, тут їм було доволі комфортно. Адже у Дерінкуї були свої винарні, олійні, хліви, погреби, склади, церкви, школи, вентиляційні шахти. Вхід у місто закривали спеціальним круглим каменем.