Дайджест подій за тиждень: усунення Мусія, у НАТО – новий Генсек, Янукович – громадянин РФ

4 жовтня 2014, 20:07
Читать новость на русском

У дайджесті подій за тиждень – коротко про головні новини останніх семи днів: чим жила Україна і світ.


МОЗ без очільника

Уряд відсторонив міністра охорони здоров'я Олега Мусія від виконання обов'язків. Кабмін також звільнив його заступника Руслана Салютіна. Причиною став провал закупівлі необхідних ліків та затягування тендерних процедур міністерством.

Читайте також: Фармацевтична мафія не втратила силу, тому не важливо, хто очолює МОЗ, — Богомолець

На завершення процедур закупівлі ліків Мінфіну та міністерству охорони здоров'я дали 3 тижні. Уряд також звернувся до Генпрокуратури, щоб та розслідувала бездіяльність керівництва із закупівлі медпрепаратів. Виконувачем обов'язків міністра призначили заступника Мусія Василя Лазоришинця.

Громадянство для зрадників

Президент-утікач Віктор Янукович та його соратники отримали російське громадянство. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Окрім Януковича, російське підданство отримали сім'ї самого Януковича, екс-генпрокурора Пшонки та екс-прем'єра Азарова. За словами Геращенка, громадянство зрадникам надав сам Путін своїм секретним указом. Водночас, прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відхрестився від цієї інформації.

Вбивство представника Червоного хреста

Внаслідок обстрілів у Донецьку загинув співробітник Міжнародного комітету Червоного Хреста, громадянин Швейцарії Лоран Дю Паск'єр. Снаряд потрапив у офіс організації. Імовірно, чоловік був убитий після обстрілів із системи залпового вогню "Ураган", ідеться у звіті моніторингової місії ОБСЄ.

Загиблий пробув в Україні всього 6 тижнів. Дю Паск'єр працював для організації останні 5 років. Зокрема, у Пакистані, Ємені, Єгипті та Папуа-Новій Гвінеї.

В'язень режиму

Суд у Москві залишив під вартою Олега Сенцова до наступного року. Український режисер пробуде під арештом до 11 січня 2015 року. Слідство звинувачує українця у підготовці терактів у Криму. Захист Сенцова уже заявив, що оскаржить рішення суду.

Нагадаємо, ФСБ затримало Олега Сенцова під час акції протесту у Севастополі майже 5 місяців тому. Йому загрожує 20 років ув'язнення.

Кінець реєстрації

ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на позачергових парламентських виборах. Народними обранцями прагнуть стати 3 тисячі 468 осіб, із них понад 2 тисячі ідуть на вибори шляхом самовисування та понад тисяча - разом із політичними партіями. Одними із останніх ЦВК зареєструвала радницю Віктора Ющенка Ірину Ванникову, адвоката Тетяну Монтян та Віктора Пилипишина.

Пристрасті за Леніним

У Харкові міська влада збирається відновити пам'ятник Леніну. Одразу після повалення Ілліча свої наміри про це оголосив міський голова Генадій Кернес. Для цього міськрада навіть зібрала архітекторів та будівельників. А сам постамент обгородила риштуванням.

Обласна ж влада наполягає, знесення вождя пролетаріату абсолютно законне, а сам пам'ятник з реєстру пам'яток виведений. Поки у Харкові тривали баталії довкола відновлення пам'ятника, іще одного Леніна повалили у Кривому Розі.

Новий Генсек

Норвезький політик Йєнс Столтенберг, який приступив до виконання обов'язків Генсека НАТО, обіцяє повну підтримку Україні. Новопризначений очільник Альянсу двічі працював прем'єр-міністром Норвегії. Він замінив на посту Андреса Фог Расмуссена, який очолював НАТО протягом попередніх 5 років.

Незалежність для Каталонії

Каталонія вирішила попри заборону суду продовжити підготовку до референдуму про незалежність. Прихильники відокремлення закликають владу Іспанії взяти приклад з британського прем'єра Девіда Кемерона, який дозволив шотландцям провести опитування. Після доленосного рішення суду десятки тисяч незгідних каталонців вийшли на вулиці Барселони.

Мітингувальники почали облаштовувати наметове містечко. Втім, майже відразу їх розігнала місцева поліція.