Кібератаки по всьому світу: Лондон висунув Кремлю серйозні звинувачення
Британія звинувачує Головне розвідувальне управління Генерального Штабу Росії у організації кібератак по всьому світу. Хакерські напади спрямовані проти політичних інститутів, бізнесу, медіа і спорту.
Про це йдеться у відповідній заяві МЗС Британії, повідомляє Bloomberg.
Читайте також: Путін закликав усі охочі країни ввести санкції проти Росії
Так, національний центр кібербезпеки Великої Британії звинувачує ГРУ Росії у низці серйозних хакерських атак. У відомстві зазанчають, що російські хакери діяли під назвами Fancy Bear, Pawnstorm і Tsar Team.
Дії ГРУ Росії є невибірковими та безрозсудними: вони намагаються підривати та втручатися у вибори в інших країнах, вони навіть готові зашкодити російським компаніям та громадянам Росії,
– повідомив голова МЗС Британії Джеремі Хант.
Зокрема, до таких випадків Лондон зараховує хакерську атаку на Національний комітет Демократичної партії США у 2016 році. Також національний центр кібербезпеки Великої Британії звинувачує Кремль у хакерських атаках на WADA у 2017 році.
Експерти підозрюють Росію у створенні вірусу-шифрувальника BadRabbit. Зокрема, у 2017 році такі атаки були спрямовані на Одеський аеропорт, київський метрополітен та російський Центральний банк. Від хакерських нападів постраждали навіть російські ЗМІ.
У британському центрі кібербезпеки повідомляють про участь Кремля у викраденні контенту із поштових аккаунтів британської телестанції у 2015 році. Росія, за даними відомства, відповідає за хакерський напад на українські фінансові, енергетичні та урядові структури у 2017 році. Окрім того, російські хакери спровокували зараження багатьох тисяч комп'ютерів трояном VPNFilter.
Британській міністр заявляє, що Лондон разом із союзниками буде "викривати спроби ГРУ підірвати міжнародну стабільність" та давати на них відповідь. Також до звинувачень приєднались прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон та міністр закордонних справ Маріс Пейн. Вони засудили "шкідливу кіберактивність" Росії.
Нагадаємо, у разі кібератаки з боку Росії Північноатлантичний альянс може застосувати процедуру, передбачену статтею 5 статуту організації. Відповідно до цієї статті, напад на одну з країн блоку розцінюється як напад на всіх членів альянсу.