Київське повітря перенасичене формальдегідами

30 липня 2010, 09:17

Повітря у Києві перенасичене фармальдегідами. Через надмірну кількість авто у столиці вміст отруйних газів перевищив гранично допустиму норму подекуди вп’ятеро.

А у зв’язку з аномальною спекою це неабияк б’є по людському здоров’ю. А тут ще й палії активізувалися, скаржаться мешканці спальних районів. Попри Закон Про охорону атмосферного повітря і природного середовища та попри Правила благоустрою Києва, які забороняють палити навіть листя, відходи утилізують у такий спосіб щойно сяде сонце.

"На вулиці Електротехнічній, біля продуктового оптового овочевого базару. Працівники цього базару просто ввечері, в нічний час спалювали сміття, от оці всі залишки продуктів, які потрібно було утилізувати, але вони їх банально спалювали. Тому сморід відчувається здебільшого у жителів, які живуть на вулиці Закревського, Електротехнічна, от цих жителів, Маяковського, Драйзера", - каже активіст Юрій Власенко.

В одному лише Деснянському районі з початку року складено з півтори сотні адмінпротоколів по спалюванню сміття. В головному управлінні районного МНС тільки руками розводять - кажуть, це маленька верхівка айсберга. Мовляв, приборкати усіх порушників не в змозі. Адже майже півмільйонний мікрорайон обслуговує лише один еколог. Та й той може лише зауваження робити.

"Легше просто спалити сміття, повірте мені, 20-10 пластиків спалити кафешці, яка ось придорожні та всі інші, чим наймати машину, тому що там 300, 500 гривень скількпи це буде? Сміттєва машина - це десь до 500 грн., а машину ти ж не замовлятимеш, якщо у тебе кіоск там десь 20 цих пляшок. Тобто, це треба щоб хтось об’єднав. На ринку це може бути простіше - там вони звалюють в одну купу і потім збирають загальну плату, а якщо там кіоск окремо стоїть, кафе. Тобто це - 300-500 грн. - це гроші все-таки на сьогоднішній день", - каже головний інспектор МНС України в Деснянському районі Києва Микола Бойко.

Спалюючи самовільно сміття, підприємці не лише шкодять своєму здоров’ю, і здоров’ю людей, а й додають роботи пожежним. За одні вихідні Дарницьким вогнеборцям доводиться гасити сміття не менше десятка разів.

"Частіше причиною пожеж являється це необережне поводження з вогнем: це кинуті недопалки, ну також спалювання сміття без нагляду. В умовах високої температури, значить, зараз велика пожежна небезпека, температура повітря в місті досягає 37 градусів, тому любе джерело запалення являється причиною виникнення згорання", - каже начальник Дарницького РУ ГУ МНС України в місті Києві Олег Чирчиканов.

Фахівці наголошують - безсистемний збір твердих побутових відходів та відсутність умов для утилізації сміття загрожує серйозними екологічними наслідками. Сподівання влади, що новий сміттєспалювальний завод у Деснянському районі вирішить всі проблеми, екологи не підтримують - мовляв - на фільтрах традиційно економитимуть, тож деснянцям доведеться дихати спаленим сміттям з усього міста.