Київський зоопарк через 5 років спробують повернути до ІАЗА

10 вересня 2010, 08:35

Київська влада спробує за 5 років повернути столичний зоопарк у члени Міжнародної організації зоопарків та аквапарків.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко пообіцяв - приведе до ладу зарплати працівників і навіть покращить умови життя тварин.

”Починаючи з 2011 року кожен рік буде надаватися 15 мільйонів на капітальні видатки під розвиток, і буде складений під це план спеціальний по закінченню об'єктів і розвитку Київського зоопарку, і будуть надаватися приблизно 10 мільйонів на утримання”, - каже заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

Міжнародна асоціація зоопарків і аквапарків виключила київський зоологічний парк у 2007 році, після того як за рік до того в ньому померли півсотні ссавців.

”ІАЗА ухвалила рішення на базі того, що Київський зоопарк не відповідав високим стандартам Європейських зоопарків і саме тому він був виключений. Але в Європі тисячі зоопарків і лише 300 з них є членами Міжнародної асоціації зоопарків і аквапарків”, - каже директор компанії Maguari-One Zoo Consultants S.L. Кун Брауер.

Кун Брауер, свого часу, працював в ІАЗА. Відтак, він контролюватиме процес відродження столичного зоологічного парку, імідж якого через загибель тварин останнім часом суттєво похитнувся. Адже цього року в Київському зоологічному парку вже померли 14 ссавців.

”У всіх зоопарках вмирають тварини по різним причинам, бувають і хронічні захворювання, буває фізіологічний вік, бувають різноманітні трагічні випадки. Тобто раптова смерть, так як і в житті, як і серед людей. Але наскільки варто робити на цьому акцент”, - каже генеральний директор Київського зоологічного парку Світлана Берзіна.

Тим часом напередодні стало відомо, що двоє лебедів зі звіринцю також при смерті. Однак ветеринари звірниця це спростовують. Мовляв, білого лебедя, свого часу, принесли самі кияни - він взимку лишився в одному зі столичних парків. Лікарі тоді виявили у нього ниркову недостатність.

”І в цей же час захворів чорний лебідь - захворювання шлунково-кишкового тракту, тобто вони зараз утримуються разом і отримують інтенсивну терапію. Це не отруєння, це просто комплекс іде там - запалення може бути, тобто ми направлені на те, щоб зняти це захворювання”, - каже завідувач відділу ветеринарної медицини Київського зоопарку Віталій Кобилінський.

Тимчасом самці пінгвіна, яка лишилася сама після смерті трьох своїх родичів, поставили дзеркало - щоб не сумувала. Загалом, через різні причини цього року в Київському зоологічному парку вже померли 60 пташок.