"Київзеленбуд" за три роки завдав шкоди на 22 мільйонів гривень
Фінансові порушення КО "Київзеленбуд" за три роки діяльності становлять 21, 590 мільйонів гривень.
Такі результати показала перевірка фінансово-господарської діяльності "Київзеленбуду" за період з жовтня 2012 по жовтень 2015 року, яку провела Державна фінансова інспекція в місті Києві на звернення голови фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді Сергія Гусовського.
Лише через півтора роки після того, як було надіслане відповідне депутатське звернення до Державної фінансової інспекції Києва щодо проведення перевірки діяльності КО "Київзеленбуд", нарешті прийшла відповідь. За три роки роботи комунального підприємства бюджету країни і міста завдано шкоди на 21 мільйон 590 тисяч гривень.
Зокрема, в результаті перевірок КО "Київзеленбуд" та його структурного підрозділу міського декоративного розсадника "Теремки" встановлено такі порушення при використанні бюджетних коштів, як завищення вартості та обсягів робіт підрядними організаціями. Також у 2015 році, порушивши Бюджетний кодекс, КО "Київзеленбуд" використало кошти не за цільовим призначенням.
Крім того, є ще низка фінансових порушень, які встановила Держфінінспекція Києва, з якими можна ознайомитись зі скан-копії документа.
Корупційні схеми, непрозоре використання бюджетних коштів щороку наносять мільйонні збитки державі і місту. При цьому нам довелося півтора року чекати відповіді про перевірку діяльності лише одного комунального об’єднання Києва. А їх в столиці сотні. При цьому кияни абсолютно не знають, як і куди розподіляються їхні ж кошти. Це ще раз підтверджує необхідність скорочення кількості комунальних підприємств та повної публічності, прозорості та підзвітності діяльності КП київській громаді,
— наголосив депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді, член постійної комісії з питань власності Юрій Вахель.
У відповіді на звернення йдеться також про те, що "Матеріали ревізії КО "Київзеленбуд" скеровано до Головного управління Національної поліції у Києві для розгляду та прийняття відповідного рішення".
Нагадаємо, що відкриті конкурси, вільні від політичного впливу незалежні члени наглядових рад, публічна звітність, незалежні аудити, глибоке розкриття інформації про керівництво та діяльність компаній стали обов’язковими для комунальних підприємств.
18 лютого Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №3062 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної і комунальної власності". Проект Закону розробила робоча група, у складі якої працював Леонід Антоненко, депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді, голова постійної комісії з питань власності.