Клімкін розповів, про що домовилися країни "Великої сімки" та Україна
Країни-члени "Великої сімки" (G7) погодилися об'єднати зусилля, аби допомоги Україні у протистоянні агресії Російської Федерації, яка також загрожує всьому демократичному світу.
Про це за підсумками спецзасідання за участі міністрів закордонних справ країн G7 сказав глава МЗС України Павло Клімкін, передає "Укрінформ".
Читайте також: Росія розробляє сценарії повернення до "Великої сімки", – експерт
Головним підсумком я вбачаю те, що агресію проти України вони розцінюють як агресію проти усього цивілізованого світу. Це було дуже чітко сказано усіма учасниками, а не прозвучало окремою реплікою. Ми також домовилися працювати разом, аби цю агресію відбивати,
– розповів Клімкін.
Глава МЗС наголосив, що міністри розуміють, що Росія буде продовжувати дестабілізувати Україну, тож допомога нашій державі критично важлива для всієї Сімки.
Клімкін також додав, що під час зустрічі йшлося і про сприяння "Великої сімки" у реформуванні України.
"Ми домовилися поміркувати над деякими форматами, як збільшити роль Сімки і щодо відбиття цих загроз, і щодо подальшого сприяння у реформах. Там лунали деякі ідеї, які я поки не можу озвучити, бо вони перебувають на розгляді у головування, але за пару місяців, коли їх опрацюють, мало б бути просування", – зазначив дипломат.
За словами українського міністра, "дискусія була дійсно суперова".
Нагадаємо, глава МЗС України Павло Клімкін взяв участь у спецзасіданні разом з головами МЗС країн G7, присвяченого ситуації в Україні, яке відбулося у Торонто (Канада) у неділю, 22 квітня. Міністр розповів, що країни-члени "Великої сімки" за агресією проти України бачать "атаку на вільний, демократичний світ", адже сприймають її як невід’ємну частину вільного світу.
Що таке G7 або "Велика сімка"? Це міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу (США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада).