Коли планувати покупки в Піднебесній: календар свят у Китаї
Національні свята, важливі події, зустрічі з друзями, дні народження, бізнес івенти – події, які ми зазвичай плануємо наперед. А як щодо покупок на китайських маркетплейсах? Чи завжди це спонтанні рішення, чи їх теж необхідно планувати?
24 Канал за підтримки Meest China – сервісу, що спеціалізується на викупі та доставці товарів з Китаю, підготував корисний календар китайських свят та вихідних днів до кінця 2023 року. З ним вам буде простіше планувати покупки на китайських маркетплейсах та терміни доставки, враховуючи актуальні місцеві вихідні.
До теми Meest China – функціональний сервіс доставки товарів з Китаю: в чому його переваги
Червень
22 червня – Свято човнів-драконів
Один з трьох найважливіших традиційних свят Китаю і найвидовищніший фестиваль у країні. Підготовка до свята починається задовго до червня з підготовки човнів-драконів. Це довгі та вузькі каное, розфарбовані в яскраві кольори, серед яких переважає червоний; на носі кожного із них обов'язково красується голова дракона.
Під час фестивалю проводяться командні змагання. Свої команди виставляють різні компанії та банки, установи та мікрорайони. В цей день також шанують пам'ять китайського вченого, поета, державного діяча і мудреця – Чиу Юаня.
Звісно, настільки гучна подія не обходить без вихідних. Цьогоріч з нагоди свята китайці не працюватимуть із 22 – 24 червня.
Вересень
29 – 30 вересня – Свято середини осені
З нагоди цього свята в країні оголошені офіційні вихідні. Місцеве населення ходить у гості, зустрічається з далекими родичами, бере участь у святкових заходах із піснями, виставами, танцями. Зазвичай, вся родина збирається в будинку старших родичів. Під час таких святкувань згадують померлих, накривають столи на свіжому повітрі з традиційними стравами. Після обіду приносять пожертви (фрукти або коржики) Місяцю, щоби він "забезпечив" успіх усій родині.
В цей час та напередодні проводять розпродажі в китайських офлайн та онлайн магазинах. Але оформлювати доставку в Україну краще перед або вже після вихідних.
Жовтень
1 – 6 жовтня – День утворення КНР
Країна відмічає свято 7 днів поспіль. По всій країні відбуваються концерти, народні гуляння, вуличні вистави, запускають феєрверки. Вулиці традиційно прикрашають китайськими ліхтариками, фігурами міфічних драконів та квітковими композиціями.
Це ще й період відпусток. При чому багато людей виїжджає з Китаю на відпочинок, так і навпаки, багато туристів приїжджає в Китай саме побачити це свято. тож в магазинах може бути доволі людно. Якщо хочете скористатися вигідними пропозиціями на товари в цей період, краще віддати перевагу онлайн-шопінгу на китайських маркетплейсах.
Оскільки свято середини осені та день утворення КНР йдуть одне за одним, то і вихідних в Китаї буде багато. З 29 вересня по 6 жовтня китайці відпочивають. Тож плануйте ваші покупки заздалегідь, щоб не потрапити в ці дати і вчасно отримати свої замовлення.
Листопад
11 листопада – День Холостяка
Цей день не є вихідним в Китаї. Однак ми не могли не згадати про нього, оскільки напередодні дня Холостяків стартують найбільші розпродажі року на всіх китайських маркетплейсах. Це чудовий період придбати товари за максимально вигідними цінами. Бренди, магазини надають знижки, бонуси, купони, а клієнти оформлюють попереднє замовлення за вигідними цінами.
Цей період також яскраво простежується на платформі Meest China Shop – сервісі викупу товарів з китайських маркетплейсів від компанії Міст Чайна. На Meest China Shop об'єднані всі головні внутрішні магазини Китаю (Taobao, Tmall, 1688) зрозумілою нам мовою. Замовити потрібні товари можна в рази швидше, не витрачаючи час на спілкування з китайськими продавцями та розв'язання різних проблем.
Ще одна цікавинка, яка допоможе вам шопитись вигідно на китайських маркетплейсах, пов'язана із любов'ю китайців до однакових чисел, наприклад, 11.11 (Double 11 Shopping Festival), 12.12 (Double 12 Shopping Festival). Це не офіційні свята й вихідних, приурочених їм, немає. Але в такі дати дуже часто організовують фестивалі шопінгу і дарують покупцям величезні знижки на товари. Беріть на замітку і відмічайте ці дати також у своєму календарі.
Робити покупки на китайських маркетплейсах дуже вигідно напередодні визначних свят та особливих дат. Саме в цей період найвигідніші пропозиції на товари, багато новинок та великі знижки. Хоча великий попит призводить до того, що вже за кілька секунд потрібного товару може не бути в наявності. А доставка може бути трохи довше, ніж зазвичай, через вихідні дні в Китаї. Швидко розібратися з особливостями покупки на китайських маркетплейсах та як оформити доставку в Україну, допоможуть інструкції на сайті Meest China.