Коли ТКГ і "нормандська четвірка" розглядатиме "План дій по Донбасу": заява Єрмака

7 листопада 2020, 14:51
Читать новость на русском

Андрій Єрмак розповів, що переговорний процес щодо припинення війни і повернення тимчасово окупованих територій Донбасу триває на кількох майданчиках. З 10 листопада "План дій по Донбасу" розглядатиме ТКГ та "нормандська четвірка".

Коли міжнародні партнери говоритимуть про Донбас

"План дій по Донбасу" почнуть розглядати наступного тижня як у ТКГ, так і в межах спілкування радників "нормандської четвірки", заявив Єрмак, пише Офіс Президента.

Читайте також Зменшення бойових втрат – результат роботи українських військових, – Зеленський

Глава ОП зазначив, що днями Україна представила свій план дій по Донбасу та спрямувала його пані Хайді Грау – спеціальній представниці чинного голови ОБСЄ в Україні.

Цей план дій передбачає всі необхідні умови для припинення війни на Донбасі. Тому я сподіваюся, що його почнуть розглядати вже наступного тижня,
– розповів Єрмак.

Очільник Офісу додав, що 10 листопада продовжиться робота ТКГ у форматі відео конференції. А на 13 листопада домовилися про проведення відеоконференції радників глав держав "нормандської четвірки".

"Я думаю, що ми (радники "нормандської четвірки" – 24 канал) також розглянемо пропозицію української сторони", – наголосив Єрмак.

За його словами, в обох форматах продовжать говорити про такі важливі речі, як повернення людей, яких незаконно утримують на непідконтрольній території. Голова Офісу Президента також зазначив, що українська сторона в режимі 24/7 працює над тим, щоб наблизити мир на Донбасі.

Зверніть увагу Упередження щодо "Плану дій по Донбасу": в українській делегації в ТКГ пояснили суперечності

"План дій по Донбасу": що про нього відомо

  • Документ, який напрацювала Україна, містить пропозицію про повне припинення конфлікту та демілітаризацію окупованих районів Донецької та Луганської областей.
  • За ним, усі незаконні збройні формування бойовиків мають розпустити та вивести з регіону до початку 2021 року.
  • Опісля Україна має взяти під контроль кордон. Якщо російська сторона погодиться на ці пропозиції, Україна готова призначити місцеві вибори на Донбасі на 31 березня 2021 року.
  • Російська влада вважає, що ці пропозиції суперечать мінським домовленостям. Також у Кремлі розкритикували пропозицію України до кінця року провести зустріч "нормандської четвірки".