ЗСУ можуть взяти на озброєння САУ "Богдана" вже у 2022 році, але все залежить від уряду
Попередні випробування української самохідної гаубиці "Богдана" можуть закінчити вже в 2021 році, а через рік взяти такі гаубиці на озброєння. Втім, для цього Міністерство оборони має підписати контракти для розблокування контракту до кінця грудня.
Над "Богданою" почали працювати у 2016 році, але у 2019 році випробування зупинилися. Про це розповідає "Радіо Свобода".
До слова ЗСУ вже за рік можуть отримати український аналог легендарного Bayraktar
Усе через те, що нині фактично заблокований контракт між Міністерством оборони України й Краматорським заводом важкого верстатобудування. Причина – закупівля снарядів для подальших випробувань.
Підприємство стверджує, що Міноборони перевело на них відповідальність за закупівлю снарядів. Процес затягнувся, оскільки раніше такого калібру в Україну не постачали.
Річ у тім, що "Богдана" – абсолютно нова для української армії. Це перша в Україні самохідна гаубиця, яка розроблена під натівський калібр 155 міліметрів. Раніше ЗСУ використовували калібр 152 міліметрів.
Зрештою будь-які терміни контракту були зірвані, але снаряди таки закупили. Тож вже можна починати попередні випробування, а тоді й державні. Втім, все залежить Міноборони.
Краматорський завод навіть звернувся до суду, щоб змусити Міністерство пролонгувати контракт, оскільки воно додало нову вимогу щодо закупівлі снарядів.
Що відомо про САУ "Богдана":
- Її розробкою займаються з 2016 року, а у 2018 році вперше прототип показали на військовому параді до Дня Незалежності. Гаубиця встановлена на шасі КрАЗ-63221.
- Вона розроблена під натівський стандарт калібру 155 міліметрів. Обслуга гаубиці буде 5 осіб, і вона зможе розганяти швидкість по трасі до 80, а по пересічній місцевості – до 30 кілометрів за годину.
- "Богдана" обладнана контейнерами з боєзапасом по 20 снарядів, а її мінімальна дальність стрільби – 780 метрів. Максимальна – до 50 кілометрів.
Технічні характеристики самохідної гаубиці "Богдана" / Інфографіка АрміяInform