Коли добудують "лікарню майбутнього"?

18 червня 2010, 23:55

Народним депутатам стало цікаво - коли добудують "Дитячу лікарню майбутнього"? З таким запитом депутат фракції БЮТ Володимир Яворівський звернувся до керівництва фонду “Україна 3000”.

“Парламент хоче знати, на якій стадії реалізація проекту "Дитяча лікарня майбутнього". За 4 роки тут побудували лише фундамент. Тим часом у фонді пояснюють, що затримка сталась через експертну комісію, яке ще з кінця 2009 року перевіряє проектну документацію”, - повідомила журналіст Марія Бірюкова.

У фонді стверджують - ховати їм нічого. Станом на 1 травня цього року на рахунках фонду лишилося трохи більше 134 тисяч гривень - решту з зібраних майже 200,5 мільйонів витратили на створення так званого “нульового циклу” та проектну документацію. Власне за нею і сталася затримка.

“Ця лікарня є експериментальною, фактично нам доводилось робити наукове дослідження з кожного відхилення від діючих нормативів. Наші проектанти - французи та англійці - чітко сказали, що якби ми намагались побудувати таку лікарню в діючих нормах, то ми б її ніколи не побудували”, - зазначив голова наглядової ради Благодійного фонду "Дитяча лікарня майбутнього" Андрій Мирошніченко.

У наглядовій раді кажуть - дослідницькі та проектні роботи забрали більше часу, ніж планували. В першу чергу, це стосується застосування новітніх технологій та новітнього обладнання, пояснюють у фонді.

“Наприклад, лінійний прискорювач, який планується встановити у цій лікарні, на сьогоднішній момент не сертифікований в Україні з однієї причини - таких прискорювачів в Україні більше немає. Сертифікація відбувається, коли такі зразки привозить в Україну. З умови на те, що він коштує 4 млн. один, то зрозуміло, що заздалегідь його ніхто привозити не намагався”, - каже Мирошніченко.

Утім, навіть коли і запрацює цей лінійний прискорювач у “Дитячій лікарні майбутнього”, то першим все одно уже не буде. Небайдужі українці під час ще одного благодійного марафону зібрали гроші на інший лінійний прискорювач - його вже встановили у Київському інституті нейрохірургії - і тепер чекають, що Міненергоатом врешті підпише ліцензію на використання апарата. Причому, операції обіцяють робити безкоштовно.