Колір - ключовий елемент енергозберігання
Древні греки знали, як навіть у спеку зробити своє приміщення прохолодним. Для цього вони фарбували свої будинки у білий колір, який перешкоджав нагріванню їхніх осель.
За тисячі кілометрів від Греції - у Каліфорнії - також почали використовувати цю давню технологію. Цей американський штат на весь світ славиться своїм спекотним кліматом. А де спекотно - там використовують кондиціонери, що, звісно, шкодить екології та збільшує витрату енергоресурсів. Щоб зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, спеціалісти розробили спеціальне покриття дахів, яке дозволяє знизити температуру в приміщенні на кілька градусів навіть у найспекотніші години.
Колір - ключовий елемент цієї технології. Чим світліший дах, тим менше він нагрівається. Відповідно, у приміщенні не так спекотно. Для тих, хто бажає оновити свою покрівлю енергозберігаючими дахами, район Сакраменто запровадив спеціальну програму. На це виділяються спеціальні субсидії, які суттєво знижують вартість нової покрівлі. Поверхня даху покрита тонким шаром білого вінілу, привареного до шару піни.
“Це покриття не пропускає воду, воно ефективно відбиває світло та допомагає зберігати прохолоду у приміщенні”, - каже муніципальний працівник Міша Сарковіч.
Щороку все більше і більше каліфорнійців обирають світлі покрівлі. Втім, не всі науковці схвалюють таку ідею. Вони переконані, що нові покрівлі - це навіть менше ніж крапля у океані, і в такий спосіб глобальне потепління не зупинити.
“Навіть, якщо ви пофарбуєте в біле весь свій будинок, це несуттєво охолодить ваше помешкання”, - вважає кліматолог Кевін Андерсен.
Аргументи скептиків дослідження НАСА лише підтверджують. З 2003 року на Землі розтануло більш ніж 2 трильйони тонн льодовиків. Тому білі дахи не зможуть не те що кардинально змінити ситуацію, але навіть бодай трохи її покращити.