Колючі квіти
Ці колючі квіти - енергетичні донори, доступні широкому загалу квіткарів.
Проте, ще якихось кілька десятків років тому за певними видами кактусів доводилося практично полювати. І це, - стверджують колекціонери, - змушувало безтямно закохуватися в ці рослини.
Арлен Буренков (кактусовод): “Знецінився сам пошук. Раніше, коли ми років 30 починали - ми не мали ні літератури, ні такої кількості рослин, і тому кожна рослина була для нас на вагу золота. І якщо хтось знаходив зараз розповсюджену пародію чи мамілярію, то ми кликали обов’язково всіх друзів”.
Серед інших на виставці представлений і рідкісний вид кактусів - лофофора. Довгий час ця рослина була культовою для багатьох народів, адже має наркотичні властивості. Давні інки пили настоянку з такої квітки для здійснення шаманських обрядів. Та саме через свої галюциногенні властивості лофофора сьогодні страждає.
Арлен Буренков (кактусовод): “Вона заборонена в багатьох штатах. В Арізоні, в Каліфорнії, заборонена для розведення та колекціонування, але ніякому разі не заборонена з медичної точки зору, тому що так як і отрута змії, сік лофофори в малій кількості має надзвичайні цілющі властивості”.
Як запевняють фахівці, колючі екзоти відчувають людей і відгукуються на добро та умілий догляд. Кактуси обожнюють сонце, повітря, вільний простір. До речі, твердження, що кактуси корисно тримати біля комп`ютера - повна нісенітниця, - кажуть знавці. Адже біля техніки вони хворіють, а не віддають енергію.