Комісія ВР готуватиме зміни в законодавстві у зв'язку з рішенням КСУ

6 жовтня 2010, 17:39

Знайшли відповідальних. 12 нардепів опікуватимуться узгодженням чинного законодавства з Конституцією 1996 року.

Парламент створив спеціальну комісію, яка, у зв'язку зі скасуванням політреформи, готуватиме зміни в законодавстві. Аналіз ухвалених з 1 січня 2006 року законів, комітети Верховної Ради мають надати впродовж місяця.

“Швидко оперативно напрацювати законодавчий матеріал, який вимагає внесення змін відповідно до Конституції, тому ще раз звертаюся: рішення Конституційного Суду - це аксіома”, - каже народний депутат, фракція Партії регіонів Михайло Чечетов.

Подати свої кандидатури до складу комісії відмовилися лише “бютівці”. Адже у фракції переконані - підготовка проекту постанови відбулася з порушенням.

“Проект, який був розданий раніше, зараз він підмальований, губи йому підмалювали у регламентному комітеті, він суперечить всьому чому тільки можна в цьому парламенті, що я маю на увазі - позбавлене право БЮТ протягом п'яти днів надсилати свої пропозиції до діяльності цієї комісії”, - розповів народний депутат, фракція БЮТ Сергій Сас.

Та це не єдине, на що образилася меншість. Мовляв, згідно з чинним регламентом, середа - день опозиції в парламенті. Та і з цим не склалося.

“Опозиції закривають рота, в неї вже нема всього дня у Верховній Раді, тому, шановний Володимире Михайловичу, ми в знак протесту покидаємо сесійну залу”, - заявив народний депутат, фракція БЮТ Андрій Кожем'якін.

“Шановні колеги, не треба кричати, відповідно до регламенту у вівторок о 16 годині Верховна Рада України повинна була розглядати питання, які визначені були розкладом на вівторок, оскільки такої можливості не було. Зараз ВР розгляне ці питання і розгляне питання на середу”, - сказав голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Та спікера вже ніхто не слухав - “бютівці” залишили сесійну залу. У більшості ж порадили незгодним звикати до такого стану речей.

“Що стосується роботи опозиції, то в Конституції 96 року такого поняття як коаліція і опозиція не існує”, - зазначив голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Та у таборі меншості змінами не переймаються. Кажуть, нового регламенту та закону про Кабмін треба боятися нинішній більшості - коаліціантам.

“І в мене складається враження, що скоро представники парламентської більшості будуть до нас записуватись на прийом, щоб ми робили все, аби розширити повноваження парламенту, тому що я не бачу сенсу тут більшості бути, вони ж ні на що не впливають”, - вважає віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.

Змінити правила гри у сесійній залі народні обранці планують вже у четвер - ухваливши зміни до регламенту Верховної Ради.