Компанія Hansen Medical розробила робота-кардіохірурга

12 серпня 2010, 17:49

Австралійці зі серцево-судинними захворюваннями відтепер можуть отримати допомогу кваліфікованого робота. Компанія Hansen Medical створила роботизовану систему Sensei, завдяки якій хірургам більше не обов'язково бути в операційній.

Ніку Парсонсу діагностували фібриляцію передсердь 5 років тому. Внаслідок захворювання у чоловіка значно зросла частота серцебиття. Австралієць вперше помітив проблему під час ранкової зарядки.

“Якось вранці я побіг на пляж і відчув, що серце вискакує з грудей. Це було щось цілком нове та несподіване, у мене наче закінчилися сили. Пізніше у той день я пішов до свого терапевта і він діагностував миготливу аритмію”, - розповідає пацієнт Нік Парсонс.

Коли медикаменти перестали допомагати, лікарі вирішили зробити операцію. Парсонс став одним з перших пацієнтів у Австралії, яким прооперували серце за допомогою нової робототехніки. Професор Ендрю МакҐавіґен з аделаїдського медичного центру Фліндерса стверджує - такі операції характерні лише для цього регіону. Причина проста:

“Це перша така роботизована система. Її спеціально створили для лікування серцевих захворювань в Австралії та в Азійсько-Тихоокеанському регіоні”, - каже професор медичного центру Фліндерса Ендрю МакҐавіґен.

Загалом у Південній півкулі є лише дві роботизовані медичні системи, які дозволяють робити складні операції на серці без прямого контакту хірурга з пацієнтом. І Sensei - одна з них. З початку року в медцентрі Фліндерса провели 15 операцій з використанням цієї системи. Процедура відбувається так: катетер з нагрітим наконечником вставляють у серце, аби від'єднати вени, що спричиняють аритмію. Хірург, який керує операцією, сидить у сусідній кімнаті. Весь процес він бачить на спеціальному дисплеї.

“Насправді, у деяких випадках все-таки краще, коли оперує робот, бо він робить все точніше. Окрім цього, руки лікаря можуть тремтіти, а машина у цьому плані більш стабільна”, - вважає пацієнт Нік Парсонс.

“Цей робот, порівняно з аналогічними системами, вдвічі менше опромінює пацієнта, а оператор взагалі отримує на 80% менше радіації. Це вже прорив”, - каже професор медичного центру Фліндерса Ендрю МакҐавіґен.

Роботизовані системи вже кілька років успішно використовують у хірургії. Тепер же лікарі сподіваються, що передові технології допоможуть у лікуванні всіх серцево-судинних захворювань.