Кому Аваков доручив Нацполіцію: все про Сергія Князєва
8 лютого Кабінет міністрів України офіційно призначив нового голову Національної поліції. Ним став колишній очільник департаменту карного розшуку відомства Сергій Князєв.
Журналісти сайту "24" зібрали для вас все, що потрібно знати про нового головного поліцейського країни.
Хто такий Князєв?
Генерал поліції, колишній глава департаменту карного розшуку Національної поліції. Має вищу юридичну освіту. Захистив кандидатську дисертацію в галузі юриспруденції. За мужність і героїзм, продемонстровані при захисті суверенітету і територіальної цілісності України в грудні 2014 року, він був нагороджений Орденом Данила Галицького.
Чому обрали саме його?
За офіційною версією, яку озвучив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, "Князєв, маючи досвід роботи "на землі", високий особистий авторитет, зарядженість на реформи, відмінний послужний список в карному розшуку і справжній бойовий досвід – найкраща кандидатура для голови Національної поліції України".
За неофіційною, кандидатуру Князєва запропонували тому, що Аваков йому довіряє. Князєв цілком передбачуваний і зрозумілий для міністра, добре знає систему і ставить її ефективність на перше місце. Відтак, Князєв навряд чи раптово почне існуючу систему ламати чи із непотрібним ентузіазмом просувати якісь реформи. Підхід "поліція – для народу" йому не надто близький.
Як давно Князєв працює у поліції?
Із 1992 року. Він починав міліціонером відділу охорони Білої Церкви. З 1995 року працював у карному розшуку – спочатку оперуповноваженим, згодом поступово дослужився до начальника управління карного розшуку в Київській області. Очолював обласні управління поліції в Закарпатській і Рівненській областях, працював у Київській і Донецькій областях.
Наскільки результативною була його робота?
Ключові проблеми областей, у яких він очолював управління поліції, лишаються незмінними – і питання бурштинокопання на Рівненщині, і питання контрабанди у Закарпатській області навіть не починали наближатися до вирішення. Із цього можна зробити висновок, що ефективність все ж нижче середньої.
Чи є на Князєва якийсь компромат?
Електронна декларація Князєва свідчить, що у 2015 році він отримав 106 540 грн доходу, все це – зарплата. У його власності значиться квартира в Броварах площею 74,9 кв метрів, 25% на квартиру в Чабанах площею 87,5 кв метрів і двома земельними ділянками по 1000 кв м. Графу про транспортні засоби Князєв залишив незаповненою. Разом з тим, співмешканка Князєва, яка не займалась бізнесом, за час його служби стала власницею чималої кількості нерухомості саме там, де він працював.
ЕКСКЛЮЗИВ: Дивіться перше інтерв’ю новопризначеного голови нацполіції сьогодні, 8 лютого, о 22:00 в програмі "Лівий берег з Сонею Кошкіною".