Комунальні пристрасті: як приватний ЖЕК наживається на жителях Шепетівки

4 серпня 2016, 21:39
Читать новость на русском

У Шепетівці місцевим жителям не сподобалися послуги, які надають приватні компанії. Тому назріла потреба створити ОСББ. Але ті люди, які хочуть відокремитися, зустрічаються з труднощами, і створити ОСББ для них – це немов пройти квест. Інколи це доходить до інтриг та заплутаних схем. І криміналу.

В епіцентр скандалу потрапила й 9-поверхівка на вул. Островського, 7. Тут ніби одна зі мешканок, яка збирала підписи на користь об’єднання, їх підробила. Але згодом заявник відмовився від своїх слів. Зате заяви до поліції на створення ОСББ подали ще троє сусідів.

Першу частину розслідування "ЦРУ" дивіться за посиланням.

Місцева юристка Ольга Кутас стверджує – слід приватної управлінської компанії "Управдом" з’являються скрізь, де тільки починаються розмови про ОСББ. Чого варта лише спроба директора компанії зареєструвати фіктивне ОСББ в одній з висоток.

Мешканцям, що вчасно виявили підставу, вдалося лише перереєструвати ОСББ за справжніми документами. Йти в поліцію і суд не наважилися. Адже знають, що протистояти місцевим комунальникам – собі дорожче.

Управлінські компанії були проти створення ОСББ. Вони розносили по будинках листи об’єднання громадян, негативно висловлювалися проти такого рішення,
– розповідає Ольга Кутас.

На запити про використання коштів приватні управлінські компанії не відповідають.

Але особисте спілкування журналістів "ЦРУ" із представниками управлінської компанії завершився скандалом та кримінальною справою. Під час підготовки розслідування журналістами в Шепетівці керівник одного з приватних ЖЕКів на прохання дати інтерв'ю відреагував дуже агресивно. Кореспонденти програми "ЦРУ" хотіли запитати, чому місцева компанія, якій довірились люди, працює, як старий комунальний ЖЕК. Але замість відповіді на них напали і побили техніку, що зафіксувала поліція.

Загалом компанія "Управдом" пов'язана з іншою компанією – "Фавор плюс", яка отримує від неї 100 тисяч гривень щомісячно. Ще у 2010 році компанія "Фавор плюс" мала відремонтувати кілька фельдшерсько-акушерських пунктів на Хмельниччині. Слідство довело, що роботи ніхто не виконував, а гроші списали. Суд визнав їх винними, і вказав вкрадені гроші – 317 тисяч гривень – повернути. За рік судимість зняли.

Але це не єдиний позов проти "Управдому".

Більше про те, як приватна управлінська компанія виступає проти ОСББ та наживається на мешканцях Шепетивки – дивіться у новому випуску "ЦРУ".