Комуністи хочуть відновити смертну кару в Україні

3 березня 2011, 08:39

В Україні хочуть відновити смертну кару. Відповідний законопроект у Верховній Раді зареєстрували комуністи.

Переконують, у разі законодавчого дозволу страчувати злочинців, які вчинили особливо тяжкі злочини, українці гулятимуть вулицями рідних міст спокійніше.

"Зняття смертної кари як виду покарання не призвело до покращення ситуації. Ми зіткнулися з валом злочинів - злочинів, які особливо цинічні, злочини, які є пов’язані з фізичними знущаннями, особливо сексуальні злочини щодо дітей", - каже народний депутат, КПУ Олександр Голуб.

Відсутність смертної кари - обов'язкова умова членства держави в Раді Європи. Крім того, правозахисники нагадують: ще 12 років тому Конституційний суд України визнав смертну кару неконституційною.

"Для того, щоб запровадити смертну кару потрібно - змінити Конституцію в восьми положеннях, потрібно денонсувати 3 договори, хоч самі конвенції містять заборону про денонсацію цих договорів. Тобто наслідком такого ходу є автоматичне виключення України з Ради Європи і серйозний конфлікт в системі Організації Об’єднаних Націй", - каже виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

"Враховуючи існування нашої міліції, прокуратури. Всіх тих, хто веде слідство, а потім і судів - нема сумніву в тому, що може засуджений невинний. Ми знаємо, що в країні де є величезна корупція за гроші можна купити будь-що", - каже юрист-правозахисник Тетяна Яблонська.

Відтак, експерти переконують: перспектив бути ухваленим у законопроекту немає. В МВС також не вважають за доцільне повертатися до смертної кари.

"Будь-який потерпілий, він напевно за, любий хто не потерпів починає розмірковувати про це. На мій погляд - довічний висновок - це не менше жорстке покарання, ніж навіть страта", - каже міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

До слова, довічне ув’язнення нині в Україні відбувають 117 засуджених. Мораторій на виконання смертної кари в Україні запроваджений з 1997 року. Нагадаємо, досі смертна кара існує в Сполучених Штатах Америки, Китаї, Індії. З країн Європи страчує злочинців лише Білорусь.