Конгрес США може завдати нового удару по Росії, – Politico
Палата Представників та Сенат США пропонують створити програму з розробки ракет наземного базування, які заборонені Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, укладеним між США та СРСР у 1987 році.
Створення наступальної ракетної зброї наземного базування входить у число заходів, за допомогою яких Комітет Сенату з питань збройних сил хоче посилити протидію агресивним діям Росії в інших країнах, повідомляє Politico.
Читайте також: В США б’ють на сполох: Росія розгорнула ракети, що реально загрожують безпеці НАТО
Прихильники цього кроку стверджують, що він необхідний у зв'язку з тим, що Володимир Путін порушив пакт. Але опоненти застерігають, що це підвищить ризики ядерної конфронтації між США та РФ тоді, коли їхні відносини опустилися до рівня холодної війни,
– зауважується у статті.
Адміністративно-бюджетне управління Білого дому (OMB – Office of Management and Budget) категорично проти цієї ініціативи Палати представників. "Конгрес прив'язує адміністрацію Трампа до специфічної ракетної системи, що обмежує потенційні можливості військової відповіді", натомість ОМВ наразі розробляє "інтегровану дипломатичну, військову і економічну стратегію, яка максимально посилює тиск на Росію", йдеться у нещодавній заяві, зробленій ОМВ.
Республіканець Том Коттон, один із прихильників нововведень в оборонні проекти, заявив, що дії Конгресу не є порушенням угоди тридцятилітньої давності.
"За договором ми не можемо випробовувати, виробляти і мати в наявності ракети середньої дальності наземного базування. Але ми можемо проводити дослідження щодо вдосконалення інших ракет, зокрема, щодо збільшення їхньої дальності або щодо адаптації до іншого середовища", – висловився конгресмен.
Читайте також: США звинувачують Північну Корею у запуску ракети з підводного човна
Нагадаємо, у США заговорили про можливість виходу з договору з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) через те, що Володимир Путін порушив його умови.