Конституційний суд пояснив: Рада сама вирішує, коли у них "наступна сесія"

18 березня 2016, 13:28
Читать новость на русском

Конституційний суд України у відповідь на депутатський запит роз'яснив значення терміну "наступна чергова сесія парламенту" у контексті прийняття змін до Конституції.

Рішення Конституційного суду України опублікувала прес-служба органу у п'ятницю, 18 березня, хоча саме рішення було ухвалено ще 15 березня.

У статті 155 Конституції вказано, що законопроект про внесення змін до Основного закону, попередньо схвалений 226 депутатами, вважається ухваленим, якщо за нього проголосували не менше 300 депутатів на наступній черговій сесії.

Конституційний суд розтлумачив, що йдеться про можливість ухвалювати зміни до Конституції саме на черговий, а не на позачерговій сесії, а парламент сам може встановити в регламенті, на якій саме наступній сесії можна ухвалювати в цілому зміни до Основного закону.

"Верховна Рада може передбачити в Регламенті Верховної Ради можливість ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України як закону на більш пізній черговій сесії Верховної Ради з дотриманням положень, закріплених розділом 13 (Внесення змін до Конституції України) Основного закону України", — вирішили у Конституційному суді.

До слова, раніше Конституційний суд України визнав відповідним Конституції доопрацьований законопроект про зміни до Основного закону в частині правосуддя.